MasterChef'te ikinci önlüğü alan isim belli oldu! Çok sıkı çalıştım demişti: En yaratıcı tabağı yaptı!

MasterChef'te ikinci önlüğü alan isim belli oldu! Çok sıkı çalıştım demişti: En yaratıcı tabağı yaptı!
Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna'nın jüri koltuğunda yer aldığı MasterChef All Star 2023'ün ikinci bölümü TV8'de yayınlandı. 2018-2019 kadrosunun ikinci gününde, 'All Star' ana kadrosuna giren ikinci yarışmacı belirlendi. İlk etabı başarıyla tamamlayan yedi yarışmacı, en iyi yaratıcılık tabağını hazırlamak için zamana ve birbirlerine karşı yarıştı.

TV8'de yayınlanan MasterChef Türkiye, 'All Star' formatıyla izleyicilerin karşısına çıktı. Programın 14 Haziran Çarşamba günü yayınlanan ilk bölümünde, jüri üyelerinden Somer Sivrioğlu'nun programda bulunmaması dikkat çekti. Somer Şef, Avustralya'da olduğunu ve ilerleyen günlerde MasterChef'e katılacağını duyurdu.

Mehmet Şef, yarışmanın bu yılki kurallarını anlattı. All Star Türkiye'nin gerçek bir şampiyonlar ligi olacağını ve geçmiş yıllardan farklı olarak daha zorlu bir yıl olacağını söyledi. Yarışmacılar farklı gruplara ayrılarak her hafta farklı bir yılın grubuyla yarışacaklar. Günde iki yemek yapılacak; biri jüri tarafından verilecek diğer yemek ise yaratıcılık gerektirecek. Her günün sonunda bir yarışmacı All Star Türkiye'nin ana kadrosuna gidecek.

İlk etapta çorba türü olan 'Clam Chowder'ı hazırlayan yarışmacılar arasından Güzide Mertcan, Batuhan Bayır, Kıvanç Ermiş, Faruk Batuhan Öner, Eda Karabulut ve Suna Aydın bir sonraki tura geçmeyi başardı. Bu altı yarışmacı, ikinci etapta en iyi yaratıcılık tabağını hazırlamak için mücadele etti. Güzide Mertcan, hazırladığı tabakla MasterChef Türkiye'nin All Star ana kadrosuna giden ilk yarışmacı oldu.
masterchep

İkinci bölümde, yarışmacılardan enginar dolması yapmaları istendi. Yarışmacılar, 50 dakika içinde iki adet enginar dolması hazırlamaya çalıştı. Bahri Papila, Mustafa Aydın, Faruk Batuhan Öner, Hakan Kınık, Suna Aydın, Eda Karabulut ve Rıfat Yurttaş, istenen tabağı başarıyla hazırlayarak bir sonraki tura geçti.

Yaratıcılık tabağı için ise şefler taze çağla ve kemiksiz kuzu but verdi. Yedi yarışmacının hazırladığı tabaklar arasında en beğenilenler Suna ve Hakan'ın tabağı oldu. Gecenin en iyi tabağını hazırlayan Suna Aydın, MasterChef Türkiye'nin All Star kadrosuna giren ikinci yarışmacı olarak ilan edildi.

Suna Aydın, bu başarısının ardından yaptığı açıklamada, All Star ana kadrosunda olduğunu ve güçlü rakiplerle rekabet içinde olacaklarını söyledi. Kendinden söz ettireceğine inandığını ve güzel tabaklar çıkaracağını ifade etti.