MasterChef All Star ilk bölümüyle rekor kırdı! İlk önlüğü alan yarışmacı belli oldu!

MasterChef All Star ilk bölümüyle rekor kırdı! İlk önlüğü alan yarışmacı belli oldu!
Masterchef All Star ilk bölümüyle seyircileri ekrana kilitlemeyi başardı. İlk önlüğü Güzide giydi. Detaylar haberimizde...

MasterChef All Star'ın yeni sezonu, heyecan verici bir başlangıçla izleyicilerin karşısına çıktı. Geçmiş sezonlarda başarılı performans sergilemiş yarışmacılar, bu sefer bir araya gelerek şampiyonluk için mücadele etmeye başladılar. Yarışmanın ilk bölümünde, 2018-2019 sezonunun yarışmacıları öncelikle "Clam Chowder" çorbası için mücadele etti.

Bu ilk turda, Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Yılmaz Öztürk gibi deneyimli şefler tarafından yarışmacılara tam 50 dakika süre verildi. Yarışmacılar, hünerlerini sergileyerek çorbalarını şeflere sundular. Bu aşamada, Batuhan, Güzide, Suna, Kıvanç ve Faruk Batuhan, yaratıcılık turu olarak adlandırılan ikinci tura katılmaya hak kazandılar.

masterchef

İkinci turda kalan 6 yarışmacı, bu kez havuç ve tarçın ile tuzlu yemek hazırlamak için kollarını sıvadılar. Şeflerin verdiği süre ise 45 dakikaydı. Bu aşamada, finale yükselen isimler Eda, Suna ve Güzide oldu. Şeflerin aralarında yaptığı seçim sonucunda ise ana kadroya geçen ilk isim Güzide oldu.

Güzide, MasterChef All Star'da ana kadroya girmeyi başararak diğer yarışmacılara öncülük etti. Bu önemli başarıya ulaşan Güzide, yarışmanın ilerleyen bölümlerinde güçlü rakipleriyle mücadele edecek ve kendini kanıtlama fırsatı bulacak.

Somer Şef'in programa bağlanarak yaptığı açıklamalara göre, kendisi 4 hafta sonra programa dönecek ve bu süre zarfında konuk jüri olarak yayınlara katılacak. Bu da, ilerleyen bölümlerde izleyicilerin Somer Şef'i yeniden görmesini sağlayacak ve yarışmaya farklı bir dinamizm katacak bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

MasterChef All Star, yarışmacıların yeteneklerini sergilediği, rekabetin ve lezzetin ön plana çıktığı bir platform olarak izleyicileri ekran başına çekmeye devam ediyor. Yarışmanın ilerleyen bölümlerinde hangi yarışmacıların öne çıkacağı ve son şampiyonun kim olacağı ise büyük bir merak konusu olarak izleyicileri bekliyor.