Titanik enkazına tur düzenleyen denizaltı Atlas Okyanusu'nda kayboldu!

Titanik enkazına tur düzenleyen denizaltı Atlas Okyanusu'nda kayboldu!
Titanik'in batan enkazını izlemek için dalış yapan turist denizaltısı, Kuzey Atlantik'te kayboldu. Araçta kaç turistin olduğu konusunda henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Turizm amaçlı kullanılan dalgıç araçlardan biri, buzdağına çarparak batan ve 1.514 kişinin hayatını kaybettiği Titanik'in enkazını göstermek için Atlantik Okyanusu'na daldı. Fakat turist denizaltısının dalışının ardından içindeki turstlerle birlikte kayıplara karıştığı bildirildi.

Titanik enkazına tur düzenleyen denizaltı Atlas Okyanusu'nda kayboldu

BBC, Boston Sahil Güvenlik ekibinin Atlantik Okyanusu'nda tehlikede olan bir turist denizaltısını rapor ettiğini bildirdi. Ekipler kayıp denizaltıyı aramaya başladı, ancak gemide kaç turistin olduğunun hala belirsiz olduğunu söyledi.

Küçük denizaltılar genellikle gezginlere Titanik'in enkazını görmeleri için dalış deneyimleri sunar, ancak turistler bunun için ise neredeyse on binlerce dolar öderler..

Titanik enkazına tur düzenleyen denizaltı Atlas Okyanusu'nda kayboldu

KUZEY ATLANTİK'İN DERİN SULARINA GÖMÜLMÜŞTÜ..

"Asla batmayacağı" söylenen Titanik, 2.224 yolcu ve mürettebatı ile birlikte 10 Nisan 1912'de Southampton, İngiltere'den New York'a hareket etti.

15 Nisan 1912'de gemi bir buzdağına çarptı ve Kuzey Atlantik sularında battı. Kazada 1.500'den fazla kişi öldü, bunların bir kısmı buzlu suda donarak öldü. Cankurtaran botları yalnızca 1.178 kişiyi alabiliyordu. Carpathia birkaç saat sonra kaza mahalline vardığında 710 kişi kurtarılmıştı.

Titanik enkazına tur düzenleyen denizaltı Atlas Okyanusu'nda kayboldué

Sayısız roman ve filme konu olan Titanik'in enkazı, 1985 yılında Newfoundland kıyılarının 400 mil açıklarında oşinograf Robert Ballard tarafından keşfedildi. 1987'den 2004'e kadar yapılan dalışlarda batıktan birçok eşya çıkarıldı.