Taksi şoförü yanlışlıkla gelen 27 milyon doları tek imzayla iade etti!

Taksi şoförü yanlışlıkla gelen 27 milyon doları tek imzayla iade etti!
Brezilyalı taksi şoförü Nascimento, hesabına gelen 131 milyon Brezilya reali yani 27 milyon doları yanlışılıkla kendisine geldiği için iade etti.

Brezilya'daki Tocantins eyaletine bağlı Palmas şehrinde yaşayan 58 yaşındaki Antonio Pereira do Nascimento, banka hesabını kontrol etti ve 131 milyon Brezilya reali yani tam 27 milyon doları olduğunu gördü. Bu arada Nascimento'nun hesabında sadece 46 doları vardı.

Daily Star'a göre Palmas taksi şoförü Antonio Pereira do Nascimento, hesabını kontrol ettiği sırada bu kadar çok sıfır görünce şok olduğunu söyledi. Piyangoyu hiç kazanmadığını söyleyen Nascimento, hesabına yatan bu kadar yüksek meblağın kafasının karıştığını da ifade etti.

'PARAYI TUTMAYI DÜŞÜNMEDİM'

Taksi şoförü yanlışlıkla gelen 27 milyon doları tek imzayla iade etti

Turist taksi şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan ve sabit geliri bulunmayan Nascimento, "Beni korkutan o kadar çok sıfır var ki. Hayatımda hiç bu kadar çok para görmemiştim ve bu kadar param olmamıştı. Sadece piyango oynasam bu kadar param olurdu fakat loto bile oynamıyorum." dedi.

4 çocuk ve 14 torun sahibi adam, bu kadar çok parayı görür görmez eve gittiğini ve eşine zengin olduklarını söylediğini belirtirken eşinin kendisine paranın geri verilmesi gerektiğini söylediğini anlattı. Aslında kendisinin de bu paray tutmayı düşünmediğini söyleyen taksi şoförü, hemen bankaya gittiğini ve bir kağıt imzalayara paranın hesabında geri çekilmesini, talep ettiğini aktardı.

Nascimento, "Parayı tutmayı hiç düşünmedim" derken, iki banka arasındaki transfer sürecindeki bir hata nedeniyle paranın yanlışlıkla Nascimento'nun hesabına yatırıldığı açıklandı.

Ülkenin 1968 tarihli Hırsızlık Yasası uyarınca, bir kişi banka hesabına yanlışlıkla paranın yatırılması halinde söz konusu tutarı iade etmek zorundadır. Aksi takdirde olaya karışan kişi ilgili kanuna göre cezalandırılacaktır.