Paris 5. bölgedeki doğal gaz patlamasında ortalık savaş alanına döndü!

Paris 5. bölgedeki doğal gaz patlamasında ortalık savaş alanına döndü!
Paris 5. bölgesinde yerel saatle 17.00 sularında doğal gaz patlamasının gerçekleştiği bildirildi. Patlamanın hemen ardından bazı binalarda ağır hasar meydana geldiği aktarıldı. Fransa İçişleri Bakanı Darmanin, patlama haberi sonrasında yaptığı açıklamasında 5. bölgede bulunan Jardin Du Luxembourg ile birlikte Sorbonne Üniversitesi'nin yakınlarında yer alan rue Saint-Jacques'ta yangın çıktığını söyledi. Patlamada yirmi dokuz kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Fransa'nın başkenti Paris'te 5. bölge diye tanımlanan yerde doğal gaz patlamasının meydana geldiği bildirildi. Başkentin Belediye Başkan yardımcılığı görevini yürüten Eduard Civel, Twitter'da Val de Grasse semtinde gaz sızıntısı nedeniyle patlama meydana geldiğini söyledi.

ÇOK SAYIDA EKİP YÖNLENDİRİLDİ

Patlamanın yaşandığı bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri yönlendirilirken Polis, vatandaşları bölgeden uzak durmaları konusunda uyardı. Eduard Civel, çok sayıda apartmanın yandığını söyledi ve itfaiye ekiplerinin müdahale edebilmesi için vatandaşların bölgeden uzaklaşmalarını istedi.

Fransa İçişleri Bakanı Dalmanin ayrıca, bölgedeki Rue Saint-Jacques'ta yangınlar devam ederken itfaiyecilerin olay yerinde olduğunu tweetledi. İtfaiye ekipleri olay yerinde beklerken arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Paris 5. bölgedeki doğal gaz patlaması

2 KİŞİ KAYIP

Patlamanın meydana geldiği bölgede bulunan Val de Grasse Askeri Hastanesi'nde meydana gelen patlamada 29 kişinin yaralandığı bildirildi. Acil durum ekipleri, kısmen yıkılmış binadaki enkazı temizlemeye devam ederken, en az iki kişinin kaybolduğunu vurguladı.

Paris polis şefi Laurent Nunes, patlamanın Rue Saint-Jacques'ta bir moda okulunun bulunduğu bir binada yaşandığını öyledi. Nunez, patlamanın yangın çıkardığını ve itfaiye ekiplerinin yangının diğer iki binaya sıçramasını önlemek için müdahale ettiğini aktardı.

Nunez, çevredeki birçok evin camlarının kırılmasına neden olan patlamadan etkilenen binaların boşaltıldığını söyledi. Laurent Nunez, enkazların altında arama çalışmalarının sürdüğünü ve yangının da ekipler tarafından kontrol altına alındığını kaydetti.