Boris Johnson, İngiltere parlementosundan istifa etti!

Boris Johnson, İngiltere parlementosundan istifa etti!
Boris Johnson, koronavirüs pandemisi sırasında Başbakanlık Ofisi'nin 10 numaralı odasında düzenlenen bir partiyle ilgili bir raporun yayınlanmasından önce parlamentodan istifa etti.

İngiltere'nin eski başbakanı Boris Johnson'un Ayrıcalıklar Komitesi'nin İngiliz parlamentosunu siyasi partiler konusunda "kasıtlı mı yoksa sorumsuzca" mı yanılttığına yönelik soruşturma öncesinde "derhal geçerli olmak üzere" istifa edeceğini duyurduğu öğrenildi. Rapor henüz yayınlanmadı, ancak Johnson'ın hazırlamış olduğu rapordan bir kopya aldığı biliniyor.

Boris Johnson, istifa mektubunun içeriğinde iktidardaki Muhafazakar Parti milletvekili olarak temsil edildiği Uxbridge ile South Ruislip seçim bölgelerinden ayrılacağını duyurdu.

Boris Johnson, İngiltere parlementosundan istifa etti

"EN UFAK KANIT BİLE HENÜZ ÜRETİLMEDİ"

Johnson, mektupta, "Ayrıcalıklar Komisyonu'ndan aldığım bir mektupta, Komisyon, davayı benim aleyhimde kullanarak Kongre'den ihraç edilmeye kararlı olduğunu açıkça belirtti" dedi. Johnson, seçim bölgesinden ayrıldığı için derin üzüntü duyduğunu ifade ederek, seçim bölgesinde hem belediye başkanı olarak hem de kongre üyesi olarak hizmet vermenin büyük bir onur olduğunu söylerken komitenin "Kongre'yi kasten veya sorumsuzca yanılttığıma dair en ufak bir kanıt henüz üretmediğini" savundu.

Boris Johnson ise başından beri komisyonun amacının gerçeklerden bağımsız olarak kendisini mahkum etmek olduğunda ısrar etti.