Boris Johnson, eski işine geri döndü!

Boris Johnson, eski işine geri döndü!
İngiltere'de eski Başbakanı Boris Johnson, geçtiğimiz haftalarda Partygate raporları üzerine parlamentodan istifa etmişti. Johnson'un istifa eder etmez yeni bir iş bulduğü öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda milletvekilliğindn istifa eden İngiltere'de eski Başbakanı Boris Johnson'ın Daily Mail gazetesinde köşe yazarlığı yapılacağı öğrenildi. Daily Mail'in konuyla ilgili açıklamasında "Boris Johnson'ı gazetemizde yeni köşe yazarımız şeklinde duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Boris'in öşe yazıları Cumartesi günleri Daily Mail'de yer alacaktır." denildi.

"SİYASETTEN DE BAHSETMEK ZORUNDA KALABİLİRİM"

Daily Mail'in paylaştığı bir videoda eski Başbakan bu bilgiyi doğrulayarak, "Daily Mail'e bir köşe yazısı yazmamın istenmesine çok sevindim. Tamamen yorumsuz olacak. Yapabilirim. Konuşuyorum. Siyasetten bahsetmek zorunda da kalabilirim. Gerçekten mecbur kalmadıkça elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Tarihin şanlı sayfalarına ilk kez katkıda bulunmak için sabırsızlanıyorum" dedi.

Boris Johnson, eski işine geri döndü!

DAHA ÖNCESİN DE KÖŞE YAZARLIĞI YAPMIŞTI, BAŞBAKAN OLUNCA BIRAKMIŞTI..

Boris Johnson, 2019'da başbakan olmadan önce Daily Telegraph'ta yer aldı ve burada köşe yazarlığı yaptı ve yılda 250.000 eurodan fazla kazandı. Ancak başbakan olduktan sonra bu görevi bırakmak zorunda kaldı.

Eski Muhafazakar lider Johnson, artık milletvekili olmadığından, artık yeni işinden kazandığı kazancı Daily Mail'e kamuya açıklamak zorunda olmadığı için yeni maaşı gizli tutulacak.

Başbakanlık Ofisi, Boris Johnson'ın Daily Mail'de köşe yazarlığı görevini üstleneceği yönündeki haberlerlerle ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Görevdeki Başbakan Rishi Sunak'a ise selefinin köşesini okuyup okumayacağı sorulduğunda, sözcüsü şu yanıtı verdi: "Bu hükümetin sorunu değil ve ona özel olarak sormadım."

KASITLI OLARAK PARLAMENTOYU YANILTTIĞI AÇIKLANMIŞTI

İngiltere Parlamentosu'nun Ayrıcalıklar Komitesi geçtiğimiz günlerde, Johnson'ın COVID-19 kısıtlamaları sırasında 2020 ve 2021 yılları arasında 10 Numaralı partilere katılımına ilişkin soruşturmanın sonuçlarını açıkladı.

Johnson'ın bilerek ve kasten milletvekillerini ve komiteyi yanılttığı sonucuna varan İmtiyaz Komitesi, bunun birkaç kez tekrarlandığını söyledi. Komite ayrıca Johnson'ı geçen hafta katıldığı bir duruşmada milletvekillerini yanıltarak "demokratik süreci baltalamak ve komiteyi küçük düşürmekle" suçladı. Komite, 10 Haziran'da parlamentodan istifa eden Johnson'a eski milletvekillerinin parlamentoya girerken kullandıkları kartı yanına almamasını tavsiye etti.