Alman metal grubundan ağızları açık bırakan istismar iddiası! Konser sonrası... Devlet Bakanı açıklama yaptı!

Alman metal grubundan ağızları açık bırakan istismar iddiası! Konser sonrası... Devlet Bakanı açıklama yaptı!
Rammstein'ın dünyaca ünlü solisti Till Lindemann, kadınlara yönelik cinsel istismar suçlamalarıyla karşı karşıya kalmış durumda. Son konserinde gerçekleştiği iddia edilen bu olaylar, büyük bir skandala neden oldu. Almanya Devlet Bakanı Roth, bu skandal hakkında bir açıklama yaparak toplumda büyük bir tepki uyandırdı. İşte detaylar...

Rammstein'ın dünyaca ünlü solisti Till Lindemann, kadınlara yönelik cinsel istismar suçlamalarıyla karşı karşıya kalmış durumda. Son konserinde gerçekleştiği iddia edilen bu olaylar, büyük bir skandala neden oldu. Almanya Devlet Bakanı Roth, bu skandal hakkında bir açıklama yaparak toplumda büyük bir tepki uyandırdı.

Ünlü hard rock grubu Rammstein'ın solisti Till Lindemann, konserine gelen kadınlara cinsel istismar suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştır. The Guardian'ın haberine göre, suçlamalar Litvanya'nın Vilnius kentinde 25 Mayıs tarihinde gerçekleşen bir konserde Kuzey İrlandalı bir hayran olan Shelby Lynn tarafından ortaya atılmıştır.

Lynn, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, konser sonrası düzenlenen partiye katılmak için bir giriş yolu ararken kendisine Alena Makeeva adında bir kadının "Lindemann'ın turnelerdeki casting direktörü" olduğunu söyleyerek yaklaştığını belirtmiştir. Makeeva, Lynn'i konseri izleyenlerin yer aldığı "sıfırıncı sıra" WhatsApp grubuna dahil etmiştir.

ALMAN BAKAN HIZLA AYDINLATILMASINI TALEP ETTİ

rammstein

Lynn, konser arasında sahnenin altındaki bir soyunma odasına götürüldüğünü ve burada Lindemann'ın cinsel ilişki teklifinde bulunduğunu, kendisinin reddettiğini ve Lindemann'ın öfkeyle tepki verdiğini ifade etmiştir.

Lynn, konser öncesi partide fazla içki içmediği halde bazı anları hatırlamadığını ve içeceğine uyuşturucu madde atıldığından şüphelendiğini dile getirmiştir. Ayrıca vücudundaki morlukların fotoğrafını paylaşan Lynn, Lindemann hakkında şikayette bulunmuştur.

Rammstein, bu iddiaların ardından Instagram üzerinden yayınladığı bir açıklamada "her türlü saldırıyı kınadıklarını" belirterek hayranlarını önyargılı olmamaya çağırmıştır. Grup ayrıca DPA'nın haberine göre, Till Lindemann hakkındaki iddiaları araştırmak üzere bir avukatlık ofisiyle işbirliği yapmıştır.

NDR ve Süddeutsche Zeitung'da yayınlanan bir rapora göre, konser sonrası partilere katılan bazı kadınlar, bu partilere Lindemann'ın cinsel ilişkiye girmesi için seçilen kadınların davet edildiğini iddia etmiştir.

Almanya Medya ve Kültürden Sorumlu Devlet Bakanı Claudia Roth, Lindemann hakkındaki cinsel taciz iddialarının hızla aydınlatılmasını talep etmiştir. Roth, Alman Haber Ajansı DPA'ya yaptığı açıklamada, müzik, kültür ve diğer alanlarda cinsel taciz ve istismarın kabul edilemez olduğunu vurgulamıştır.