ABD'li askerlerin bulunduğu helikopter Suriye'de düştü!

ABD'li askerlerin bulunduğu helikopter Suriye'de düştü!
ABD ordusu, geçen Pazar günü Suriye'nin kuzeydoğusunda bir helikopterin düşmesi sonucu 22 ABD askerinin yaralandığını söyledi.

ABD askerlerini taşıyan helikopter teknik arızadan dolayı Suriye'de düştü. ABD ordusundan yapılan açıklamanın içeriğinde ABD askerlerini taşıyan bir helikopterin ülkenin kuzeydoğusundaki olaylar nedeniyle düştüğü ve 22 ABD askerinin de meydana gelen kazada yaralandığı bildirildi. Kaza olduğu iddia edilen olayın gerçekleşme nedeninin araştırıldığı ve elde edilen bulgulara göre herhangi bir düşman tarafından ateş etme herhangi bir düşman ateşinin tespitinin yapılmadığı kaydedildi.

ABD'li askerlerin bulunduğu helikopter Suriye'de düştü

22 ABD ASKERİ YARALANDI

ABD'nin Orta Doğu'daki operasyonlarını denetleyen Merkez Komutanlığı, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Pazar günü gerçekleşen kaza sonrasında 22 ABD askerinin yaralandığı bilgisine ulaşıldığı ve askerlerin hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, çeşitli derecelerde yaralanan 10 askerin bölgenin dışındaki hastanelerde tedavi altına alındığını aktarıldı.