MEB EBA kurs başvuru giriş adresi

MEB EBA kurs başvuru giriş adresi
Sınavlara hazırlanan öğrenciler için oluşturulan Sosyal bilişim ağına öğrenciler nasıl kayıt yaptırabilir? Meb Eba Kurs Başvurusu için ne şartlar aranır?

EBA Milli Eğitim Bakanlığınca  Teog sınavına ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere sosyal ağ üzerinden yardımcı olmabilmek için oluşturulmuş bir eğitim yardımcı bir veri tabanıdır ve öğrenciler  burada bulunan kurslara kayıt yaptırarak kurslardan faydalanma haklarına sahip olurlar.Meb Eba Kurs Başvurusu için öğrencilerin bulunduğu eğitim kurumuna veya öğretmenlerine başvurması halinde öğrenciye kullanıcı adı ve şifresi verilir veya öğrenci T.C. kimlik numarası ve tc cilt numarası ile sisteme giriş yapabilir . Sisteme giriş yapan öğrenciler okulunu işaretleyerek almak istediği derslerin kurslarını hocalarını seçme haklarına sahip olurlar.

MEB EBA Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Ortaokuldan liseye geçiş sınavları ve üniversite sınavlarında öğrencilere destek olmak için Milli Eğitim Bakanlığınca oluşturulan eğitim bilişim ağıdır. Burada öğrenciler almak istedikleri dersleri ve kursları seçerek eksik oldukları konuları tamamlama şansını yakalamış olurlar Bu sistemde sınıflar öğrenci talebine göre oluşturulur eğitimin daha verimli geçmesi açısından sınaflarda en az 10 en fazla 20 öğrenci bulunur. kişi sayısının yirmiyi aşması durumunda ikinci bir sınıf açıkmak zorunluluğu vardır.Kurslarda ders vermek isteyen öğretmenler ise online başvuruda bulunarak en azla 3 ayrı kurs merkezi seçme hakkına sahip olacaklardır.Eğitimler 3 e bölünmüş olarak verilmektedir 1. dönem kursları için eylül ayında başvuru yapılması halinde ekim ayında başlangıç yapılabilmektedir.  2. dönem için şubat ayında ve yaz kursları için haziran ayında öğrenciler başvuru yapabileceklerdir.

MEB EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN