Bu bölümleri okumak için YKS'ye gerek yok! Sınavsız ikinci üniversite kayıtları açıldı

Bu bölümleri okumak için YKS'ye gerek yok! Sınavsız ikinci üniversite kayıtları açıldı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminin sunduğu “İkinci Üniversite” programlarına kabul, sınavsız başvuru ve kayıtlar 16 Ekim tarihine kadar online olarak yapılacağı bildirildi.

Anadolu Üniversitesi, 'İkinci Üniversite' programı hakkında bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada; başvuru ve kayıt tarihi hakkında da bilgi verildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamanın içeriğinde; "İkinci bir üniversiteye ait herhangi yükseköğretim kurumundan mezun olup lisans ve önlisans programlarına, yüksekokul ve lisansüstü eğitim almış olanlar ise önlisans programlarına başvurabilirler. Anadolu Üniversitesi İkinci Kolej mezunlarının Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) üzerinden Diploma Eki (Diploma Eki) almaları gerekmektedir.

Sınavsız ikinci üniversite kayıtları açıldı

Yine mezunlar diplomalarını dijital ortamda ve veri matrisi de dahil olmak üzere dünyanın her yerinde erişilebilir olarak alabilmektedir. İkinci üniversiteye başvuru yapmak isteyen adaylar https://aoskayit.anadolu.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifresini girerek kayıt olmaları yeterlidir. İkinci üniversite hakkında detaylı bilgiye 7/24 çağrı sistemini arayarak ya da http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir." ifadeleri yer aldı.