Ünlü şarkıcı Melek Mosso'dan sevindiren haber! Fotoğrafı gören 'maşallah' yağmuruna tuttu

Ünlü şarkıcı Melek Mosso'dan sevindiren haber! Fotoğrafı gören 'maşallah' yağmuruna tuttu
Melek Mosso'dan hayranlarının yüzünü güldüren gelişme geldi. Bir süredir birlikte olduğu model sevgilisi tarafından evlilik teklifi alan Mosso, sevenlerini nişan fotoğraflarıyla mutlu etti.

Ünlü şarkıcı Melek Davarcı, sahne adıyla Melek Mosso olarak tanınırken, uzun süredir birlikte olduğu model Serkan Sağdıç ile özel bir törenle nişanlandı. Denizli'nin güzel sesi, bu mutlu anı hem nişan hem de kına gecesiyle kutladı.

melek-mosso

Melek Mosso, nişan ve kına gecesinin keyifli anlarını sosyal medya hesapları üzerinden takipçileriyle paylaşarak sevenlerini bu mutlu gününe ortak etti.

MELEK MOSSO KİMDİR?

Melek Mosso olarak tanınan, gerçek adıyla Melek Davarcı, Türk müzisyen ve müzik öğretmenidir. Kayseri'de 11 Kasım 1988 tarihinde doğan Mosso, ailesiyle birlikte Denizli'de yaşamaktadır. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamış olup, yedi yaşında ilk bestesini yaparak müzik dünyasına adım atmıştır.

Dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarı'nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başlayan Melek Mosso, bu süreçte müzik eğitimine büyük bir özveriyle devam etmiştir. Ortaokul eğitimini Denizli Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu'nda tamamladıktan sonra, müziğe olan tutkusu Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi'nde devam etmiş ve yan flüt çalmaya başlamıştır.

Üniversite eğitimini ise Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde tamamlayan Melek Mosso, bu süreçte birçok müzik dalında kendini geliştirmiş ve koristlik ve solistlik yapmıştır.

melek-mosso

Mezuniyet sonrası İstanbul'a taşınan Mosso, burada müziğe olan tutkusunu sürdürmüş, Kadıköy - Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınırlığını artırmıştır. Aynı zamanda piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek müzik eğitimi alanında da faaliyet göstermiştir.

Melek Mosso, Zbam The Band isimli müzik grubunu kurarak swing ve caz türlerinde sahne performansları sergilemiştir. Ayrıca, seslendirdiği Yıldız Tilbe şarkısı ve No.1 ile yaptığı işbirliği ile büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmış ve popülerlik kazanmıştır.

Aynı zamanda kendi besteleriyle de tanınan Melek Mosso'nun "Kedi" adlı şarkısı uzun süre radyo çalma listelerinde yer almıştır.