Ünlü oyuncu kansere yakalandı! Peruksuz halini paylaşarak ilk kez açıkladı

Ünlü oyuncu kansere yakalandı! Peruksuz halini paylaşarak ilk kez açıkladı
Ayçin Tuyun, uzun bir süredir meme kanseri tedavisi görüyor ve bu süreçte saçlarını tamamen kazıttıktan sonra peruk kullanmaya başladı. Tedavi süreci hala devam eden başarılı oyuncu, güçlü bir duruş sergileyerek sosyal medya hesabından "Kansere meydan okuyarak gülümse!" diyerek, peruksuz bir fotoğrafını paylaştı. İşte haberin ayrıntıları...

Ayçin Tuyun, Türk televizyon dizileri "Beyaz Gelincik", "Kollama", "Ömre Bedel", "Kız Annesi" ve "Bir Yusuf Masalı" gibi projelerde rol aldı. Ancak son zamanlarda meme kanseri tedavisi görüyor.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIMDA BULUNDU

AYÇİN TUYUN

Tedavi sürecinin bir parçası olarak kemoterapi alan Ayçin Tuyun, saçlarını tamamen kazıttı ve peruk kullanmaya başladı. 36 yaşındaki oyuncu, ilk defa peruksuz bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Ayçin Tuyun, paylaşımında "Kansere meydan okuyarak gülümse" notunu düşerek üç aylık tedavi sürecinin olumlu sonuçlar verdiğini ve bu süreci atlatacağını belirtti.

Oyuncu, durumu hakkında bilgi vererek, "Meme kanseriyle mücadelem hala devam ediyor. Her zaman yeniden doğduğumu ve bunun üstesinden geleceğimi söylüyorum. Her şeye rağmen dimdik ayaktayım ve hayatta kalmaya devam ediyorum" şeklinde ifade etti.

AYÇİN TUYUN KİMDİR?

Ayçin Tuyun, 8 Şubat 1987 tarihinde Manisa'nın Turgutlu ilçesinde doğmuştur. İlkokul eğitimini Beykent Koleji'nde tamamladıktan sonra liseye Ataköy Cumhuriyet Lisesi'nde devam etti. Üniversite eğitiminde ise İstanbul Üniversitesi Veterinerlik bölümünü kazanmasına rağmen, aynı zamanda Romanya Bükreş Ekonomi Üniversitesi'nde de öğrenim gördü.

Aslında Ayçin Tuyun'un oyunculuk kariyeri hakkında düşüncesi yoktu. Ancak bir reklam filmi için kamera karşısına geçtiğinde, kamera ile olan etkileşimi onu büyüledi. Kamera karşısında doğal bir şekilde kendini ifade etme yeteneği, onun içine çekici bir güç olarak etkiledi. Kamera, Ayçin'i kısa sürede içine çekti.

Bu deneyimler, Ayçin Tuyun'un profesör olma hayallerini geri plana atmaya başladı ve oyunculuk konusunda ciddi düşünceler geliştirmesine neden oldu. 2005 yılında Türker İnanoğlu Vakfı'nın kısa adı TÜRVAK olan eğitim programına katılarak oyunculuk eğitimi aldı.

Ayçin Tuyun, aldığı oyunculuk eğitimiyle birlikte kariyerine adım attı ve televizyon dizilerinde ve filmlerde rol almaya başladı. Sahip olduğu doğal yetenek ve çalışkanlığı sayesinde başarılı performanslar sergileyerek kendini kanıtladı.