Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın varını yoğunu alacak! Öyle bir miktar talep etti ki...

Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın varını yoğunu alacak! Öyle bir miktar talep etti ki...
Gazeteci Nagehan Alçı ile boşanma sürecinde olan eşi Rasim Ozan Kütahyalı arasında gündem yaratan tazminat talebiyle ilgili avukatından önemli bir açıklama geldi. Avukat Gözde Egemen tarafından yapılan açıklamada, talep edilen 40 milyon TL tazminatın sadece "mal paylaşımı" değil, 10 milyon TL'sinin maddi, 30 milyon TL'sinin ise manevi tazminat talebi olduğu belirtildi.

Nagehan Alçı'nın avukatı tarafından yapılan açıklamada, Rasim Ozan Kütahyalı'dan talep edilen 40 milyon TL tazminat tutarının, sadece bir "mal paylaşımı" talebi olmadığı vurgulanarak açıklığa kavuşturuldu. Tazminat talebinin 10 milyon TL'sinin maddi zararları karşılamak amacıyla yapıldığı, diğer 30 milyon TL'sinin ise manevi zararlar nedeniyle talep edildiği belirtildi.

Bu açıklama ile birlikte tazminat talebinin detayları netleştirilmiş oldu. Maddi ve manevi zararların toplamını içeren bu tazminat talebinin arka planı hakkında daha fazla bilgi verilmemişse de, taraflar arasındaki hukuki sürecin önemli bir kısmını oluşturan bu tazminat talebinin mahkeme tarafından değerlendirileceği ve sonuçlandırılacağı düşünülmektedir.

Gazeteci Nagehan Alçı'nın avukatı, boşanma sürecinde olan müvekkili ve Rasim Ozan Kütahyalı hakkındaki haberlerin yıpratıcı olduğunu ve bu haberlere karşı hukuki süreç başlatıldığını açıkladı. Tarafların, ortak çocuklarının sağlığı ve dostluk ilişkilerinin zarar görmemesi adına süreci anlaşmalı olarak sonlandırma niyetinde oldukları belirtildi.

Açıklamada, aile hukuku konusunda uzman bir avukat olarak her ailenin farklı olduğu ve her boşanma davasının dinamiklerinin özgül olduğu vurgulanmıştır. Bu nedenle, boşanma sürecinin anlaşmalı olarak sonlandırılması için tarafların özel ihtiyaçlarına uygun çözümler arayacakları ifade edilmiştir.

nagihan

Nagehan Alçı'nın avukatı Gözde Egemen, müvekkilinin Rasim Ozan Kütahyalı'dan talep ettiği 40 milyon TL'lik tazminatın, mal paylaşımı talebi olmadığını açıkladı. Talep edilen tazminatın 10 milyon TL'si maddi, 30 milyon TL'si ise manevi tazminat olarak talep edilmiştir. Avukat, boşanma davalarında tazminatın tarafların kusuruna göre belirleneceğini ve toplam mal varlığı değerinden hareketle 40 ya da 80 milyon TL gibi bir çıkarım yapmanın haksız olduğunu ifade etti. Ayrıca, tarafların gelirlerinin gazeteci veya muhabir olarak karşılaştırılmasının kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığına dikkat çekti. Avukat Egemen, hukuki süreçlerin başlatıldığını ve müvekkilinin ailesinden intikal etmiş ve etmemiş mal varlığının olduğunu belirtti. Tüm bu açıklamalarla, adil bir boşanma süreci ve tazminat belirleme işleminin gerçekleşmesi için tarafların haklarının korunmasını talep etti.

Avukat Gözde Egemen, müvekkili Nagehan Alçı'nın kamuoyunda tanınmış bir kişi olarak, kadın olarak boşanma ve haklarını talep etme hakkının hiçbir şekilde engellenmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, taraflar arasındaki davanın koşulları ve aile dinamiklerinin bilinmeden kasıtlı olarak yapılan iftira ve yayınlara karşı hukuki süreçler başlattıklarını ve tüm şikayet ve tazminat haklarını sonuna kadar takip edeceklerini belirtti. Bu açıklamalarla müvekkilin hakkının korunması ve adaletin sağlanması için gerekli adımların atılacağı mesajı verildi. Saygılarımla ifadesiyle açıklamasını sonlandırdı.