Dilan Polat'ın lüks arabalarındaki büyük sır ortaya çıktı! Ünlü gazeteci tek tek açıkladı

Dilan Polat'ın lüks arabalarındaki büyük sır ortaya çıktı! Ünlü gazeteci tek tek açıkladı
Sosyal Medya Fenomenleri Dilan ve Engin Polat'a Ait Lüks Araçların Gizemli Plakaları Gündemi Sarsıyor! Sık sık sosyal medyada adlarından söz ettiren Dilan Polat ve Engin Polat çifti, MASAK tarafından mal varlıklarına el konulmasının ardından şimdi de milyonluk lüks araçlarının plakalarıyla gündemi sarstı.

Ünlü Çift Dilan ve Engin Polat'ın Milyonluk Araç Plakaları Gündemde!

Gündemden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çifti, sosyal medya paylaşımları ve MASAK tarafından mal varlıklarına el konulmasıyla sıkça adlarından söz ettiriyor. Son olarak, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma, çiftin milyonluk araçlarının plakalarıyla ilgi odağı haline geldi. Engin Polat ve Dilan Polat hakkındaki soruşturma, "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Kanunlarına Muhalefet" suçlarına odaklanıyor. Bu nedenle çiftin lüks araçlarının plakaları, kamuoyunun merakını cezbetmeye devam ediyor.sd

MASAK İncelemesi Sonucu: Dilan ve Engin Polat Çiftinin Milyonluk Araç Plakaları Gündemde!

Ünlü sosyal medya fenomenleri Dilan Polat ve Engin Polat, MASAK'ın mal varlıklarına el koymasının ardından yakın takip altındaydı. Ancak dün sabahın erken saatlerinde vergi müfettişlerinin talebi doğrultusunda Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Polat çiftine ait 15 şirkette arama izni verildi. Kamuoyu, bu dikkat çekici adli süreci ilgiyle takip ederken, çiftin lüks araçlarındaki plakaların benzerliği gözlerden kaçmadı.

Ünlü gazeteci Fatih Altaylı, konuya dair düşüncelerini paylaşarak, "Üstelik bu harf gruplarının yaşadığınız bölgede verildiğini de unutmamak gerek. Açıkçası çok merak ediyorum, nasıl oluyor da bu plakaları alabiliyorlar? Acaba yasal bir prosedür mü izliyorlar? Yoksa her isteyene mi veriliyor?" şeklinde bir soru yöneltti.

sd

Milyonlarca lira değerindeki araçların plakaları da oldukça çarpıcı. Bir Range Rover'un plakası "EP 0088" olarak belirlenirken, bir diğer benzer aracın plakası ise "DP 0088". Mercedes G arazi aracı ise "DP 8800" plakasıyla dikkat çekiyor. Porsche Panamera otomobilin plakası "EP 1998" iken, Ferrari 296 modelinin plakası ise oldukça özgün bir şekilde "34 EDP 034" olarak kayıtlara geçti. Bu benzersiz plaka kombinasyonları, kamuoyunda daha fazla spekülasyona neden olurken, konuyla ilgili detaylar adli makamların incelemesi sonucunda netlik kazanacak gibi duruyor.