Ana Sayfa GÜNDEM YPG’nin Kaçırdığı Oğlu İçin Yardım Arıyor

YPG’nin Kaçırdığı Oğlu İçin Yardım Arıyor

Diyarbakır’da teröristlerin kandırdığı 17 yaşındaki çocuğun ailesi feryat etti. Acılı anne-baba çocuklarının bir an önce geri dönmesini ve acılarının son bulmasını istiyor.

0
0
Paylaş

Oğlunun teröristler tarafından kandırıldığını ve dağa kaçırıldığını dile getiren aile, çocuklarının dönmesini istiyor. Diyarbakır’da ikamet eden ailenin 17 yaşındaki oğlu, iki hafta önce kuzenleriyle dışarı çıkacağını söyleyerek evden çıktı. O günden sonra haber alınamayan çocuğun daha sonra ailesini aradığı ve YPG’ye katılmak üzere yolda olduğunu söylediği öğrenildi. Aile, 17 yaşındaki oğlunu ikna etmeye çalışsa da, çocuğun Akçakale sınırına yerleştiği ve YPG’ye katılmaya ısrarcı olduğunu söylediği ortaya çıktı.

İlerleyen günlerde oğlu ile bir kere daha telefonla konuştuğunu söyleyen anne, oğlunun şuanda pişman olduğunu paylaştı. Çocuğunun sınırda 5 saat diz üstünde durduğunu ve geri dönmek istediğini ancak dönemediğini belirten aile zor anlar yaşadı.

Çocukların Beyinleri Yıkanıyor

Diyarbakır başta olmak üzere pek çok şehirde çocukların beyinlerinin yıkandığını anlatan aile, yaşananların Ermeni davası olduğunu anlattı. Çocukların artık sosyal medya üzerinden kandırılmakta olduğunu konuşan anne, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Oğlunun acısına katlanamadığını duyuran anne, çocuğunun geri getirilmesini talep etti. Çocuğuna da seslenen acılı anne, oğlunun devlete sığınmasını istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here