Ana Sayfa GÜNDEM Yoğun bakım eğlencesine soruşturma açıldı! Sağlık Bakanlığı devreye girdi

Yoğun bakım eğlencesine soruşturma açıldı! Sağlık Bakanlığı devreye girdi

Geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden hızla paylaşılmaya başlanan görüntüler sağlık personellerini işinden edebilir! Manisa'da bulunan Alaşehir Devlet Hastanesi'nin acil servis ünitesinde çalışanların eğlence görüntülerinin yayılmasıyla İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

12
0
Paylaş

Devlet kurumlarında çalışan personellerin görevi suistimal skandallarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Twitter ve Instagram gibi sosyal medya mecralarında birçok kişinin alay konusu haline gelen eğlence görüntüleri eklenen yeni suistimaldi. Aktarılan ilk bilgilere göre Manisa’nın Alaşehir Devlet Hastanesi’nde acil servir biriminde görev yapmakta olan personeller, bulundukları alanda bir eğlence aktivitesi gerçekleştirdiler.

Hastanede Eğlenceli Dakikalar Kötü Bitti

Videodan görülen detaylara göre personeller sağlık kurumunun eşyalarını ve malzemelerini kötüye kullanım, israf ve hastane sınırları içerisinde disiplinsiz sayılabilecek davranışlar sergiliyorlar. Bu durumu tespit eden Manisa İl Sağlık Müdürlüğü devreye girdi. Sosyal medyada viral paylaşım yakalayan video sonrasında harekete geçen Manisa İl Sağlık Müdürlüğü’nün olayla ilgili soruşturma başlattığı ve haklarında idari işlem başlatılan hastane personellerinin bir süreliğine farklı kurumlarda göreve verildikleri ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here