Ana Sayfa EKONOMİ Yerli Otomobil Projesi İçin Gözdağı

Yerli Otomobil Projesi İçin Gözdağı

Mimarlar ve Mühendisler Grubu tarafından düzenlenen zirvede konuşan Otomobil Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, kimsenin kopyalanmasına gerek olmadığını aktardı.

0
0
Paylaş

Elektrikli otomobillerde problemlerin çözüleceğinden bahseden Otomobil Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, otonom araçlardan konuştu. Son zamanlarda gündeme gelen otonom araçların geliştirilmekte olduğunu hatırlatan Karakaş, şehirleşmedeki artışa da dikkat çekti. 2030 yılındaki nüfusun yüzde 60’ının şehirlerde yaşayacağını belirten Karakaş, yerli otomobillerde kopyalamayla ilgili iddiaları yanıtladı.

Japonya’nın ve Kore’nin önek gösterilmesini eleştiren CEO, kimseye ihtiyaçları olmadığını ve otomobilden daha fazlasının yapılacağını dile getirdi. CEO, çalışmalarla ulaşım teknolojileri ekosistemi oluşturma hedefiyle yola çıktıklarını ve kopyalama yoluna gidilmeyeceğini kaydetti.

Otomobil Projesi Türkiye İçin Fırsat

CEO Karakaş, Türkiye’nin yola çıktığı zamanla şimdiki zamanın çok farklı olduğunu ve teknolojik gelişmelerin altını çizdi. Cep telefonlarında her yıl çok büyük gelişim ve değişimlerin yaşandığının altını çizen CEO, aynı durumun otomobillerde de yaşanacağını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yüzde 70-80’i tamamlanmış projelerin tamamlanacağını diğer projelerin durdurulacağını aktarmıştı. Bu açıklamalardan sonra gözler yerli otomobil projesine çevrilmişti. Otomobil projesinin ertelenmesi ile ilgili iddialarla ilgili Karakaş, planların durdurulmasıyla ilgili bir durumun söz konusu olmadığını paylaşmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here