Tereyağı eğer böyle saklanırsa aylarca bile küflenmiyor! Şimdiye kadar yanlış yapıyormuşuz

Tereyağı eğer böyle saklanırsa aylarca bile küflenmiyor! Şimdiye kadar yanlış yapıyormuşuz
Tereyağının uygun şekilde saklanması raf ömrünü uzatabilir. Burada size tereyağını saklamanın doğru yolunu göstereceğiz. İşte detaylar..

- Tereyağı oda sıcaklığında saklanabilir ancak kısa sürede tüketmek daha iyidir. Oda sıcaklığında bırakılan tereyağı yumuşak, sürülebilir bir kıvama sahiptir.

- Tereyağı genellikle buzdolabında saklanır. Bu, tereyağının daha uzun süre dayanacağı anlamına gelir. Tereyağını hava geçirmez bir kapta veya plastik ambalaja sarılı olarak buzdolabında saklayın. Tereyağı havayla temas ettiğinde küflenir ve lezzetini kaybeder.

Tereyağı eğer böyle saklanırsa aylarca bile küflenmiyor

- Tereyağını dondurucuda da saklayabilirsiniz. Taze, zengin tereyağına ihtiyacınız yoksa, aynı zamanda uzun süre saklamak istiyorsanız dondurucuda saklayabilirsiniz. Dondurucuda saklanan tereyağı 4-6 ay tazeliğini ve kalitesini koruyabilir.

-Tereyağını dilimleyip küçük parçalar halinde kullanmak istiyorsanız, buzdolabında hava geçirmez kapta saklayın veya dondurun.

Tereyağını açık havada ya da sıya maruz kalan alanlarda saklamamaya dikkat edin. Ayrıca tereyağınızı sakladığınız kabı taze ve hijyenik tutmak için düzenli olarak temizleyip kurulayın.