Saksıya 1 kaşık ekleyin sonucu görün! Kurumuş dalları bile çiçek açtırıyor

Saksıya 1 kaşık ekleyin sonucu görün! Kurumuş dalları bile çiçek açtırıyor
Bu yöntemle solmuş çiçekleriniz bile bir günde açacak! Tüm detaylar haberimizde.

Evde baktığınız çiçeklerin içine bir kaşık eklemeniz yeterli oluyor! Solan çiçekleri bile açtırıyor! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

DOĞAL GÜBRE ETKİSİ YAPIYOR

Evde bakılan saksı çiçekleri zaman zaman yetersiz bakım sebebiyle solabiliyor. Ancak bu yöntemle solan çiçeklerinizi bile eski haline getireceksiniz! Doğal gübre karışımı için bir ölçü kıymık, bir ölçü yaprak, bir ölçü çim artığı, bir ölçü ahır gübresi, bir ölçü tavuk gübresine ihtiyacınız var. Malzemeler bir kabın içinde iyice karıştırılarak güneşte birkaç gün kurutulur. Daha sonra iyice ezilerek toz haline getirilir. 

doğal gübre tarifi

Daha sonra çiçeklerin dibine eklenir. Bu karışımla bitkilerin ihtiyacı olan besinler sağlanır ve toprak verimliliği artar. Aynı zamanda kimyasal gübre gibi zararlı maddeler içermez. Doğal gübre kullanırken bitkilerin düzenli olarak sulanmasına ve güneş almasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda bitkideki hastalıklı yaprak ve dalların da temizlenmesi gerekiyor. Çiçeklerin sağlıklı şekilde büyümesi için doğal gübre kullanımı sık sık önerilir. Bu karışımla hem çevreye hem bitkilerinize faydalı bir doğal gübre hazırlayarak sağlıklı şekilde büyümelerini sağlayabilirsiniz.