Lahana sarmasının lokum gibi pişmesini sağlıyor! Aşçıların özel pişirme taktiği

Lahana sarmasının lokum gibi pişmesini sağlıyor! Aşçıların özel pişirme taktiği
Bu tarifle lokum gibi lahana sarması pişirebileceksiniz! Tüm detaylar haberimizde.

Lahana sarması pişirmenin çok basit püf noktaları bulunuyor! Bunları uygulayanın yemeği dağılmaz! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

LOKUM GİBİ LAHANA SARMASI TARİFİ

Lahana sarması pişirirken dikkat etmeniz gereken çok basit püf noktaları bulunuyor. Lahana sarması pişirmek için bir orta boy lahana, 250 gram orta yağlı kıyma, bir tane büyük soğan, bir avuç kırık pirinç ve tuz ile karabibere ihtiyacınız var. İlk olarak lahana yaprakları kaynar su içinde dirilikten kurtulana kadar haşlanır ve suyu süzülür. İç harç için iki kez makineden geçen kıymanın içine pirinç, rendelenen soğan, tuz ve karabiber eklenir. 

lahana sarması püf noktaları

Daha sonra lahana yaprakları tek tek yayılır ve iç harç eklenir. Daha sonra tencerenin dibine 1-2 sıra lahana yaprağı yayılır. Daha sonra düzenli şekilde sarılan lahana sarmaları eklenir. Daha sonra tencereye lahanaları bir parmak geçene kadar su eklenir ve ters çevrilen bir tabak kapatılır. Tencerenin kapağı da kapatıldıktan sonra ocağa koyulur ve pişirilir. İsteğe bağlı olarak sade ya da yoğurtlu şekilde servis yapılabilir. Lahana sarmasının ilk püf noktası bir gece buzdolabında dinlendirilmesidir. Aynı zamanda pişme sırasında tencerenin üstüne ters çevrilen tabak koyulması önemlidir. İsteğe bağlı olarak tereyağı içinde kızdırılan sarımsak eklenmesi de lezzetini iki katına çıkarır.