İstanbulkart kullananlar dikkat! Yetersiz bakiye anonsu bitiyor: Artık böyle kullanılacak

İstanbulkart kullananlar dikkat! Yetersiz bakiye anonsu bitiyor: Artık böyle kullanılacak
İstanbulkart sahipleri, müjde! Artık yetersiz bakiye sesi duymayacaksınız. İşte detaylar...

İstanbulkart sahiplerinin kartlarında yeterli bakiye olmadığı durumlarda ulaşım hakkı tanınmasıyla ilgili teklif, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi toplantısında onaylandı. Buna göre, İstanbulkart kullanıcıları, kartlarında yeterli bakiye bulunmadığında dahi 15 liraya kadar ulaşım yapabilme imkanına sahip olacaklar.

Bu yeni kararla birlikte, vatandaşların toplu taşımayı daha rahat ve kolay bir şekilde kullanabilmeleri hedeflenmektedir. Artık İstanbulkart sahipleri, özellikle acil durumlarda veya beklenmedik harcamalar sonucu bakiye sorunu yaşadıklarında, ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için ek bir imkan elde edecekler.

istanbulkart

Bu uygulama, İstanbul'da yaşayan vatandaşların toplu taşıma sistemini daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. İstanbulkart kullanıcılarına sunulan bu esneklik, insanların ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için alternatif ödeme yöntemlerine başvurmalarını engelleyerek, toplu taşıma kullanımını teşvik edecektir.

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar artık İstanbulkart'larını kullanarak eksi bakiyeyle yolculuk yapabilecekler. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi toplantısında bu karar alındı ve duyurusu yapıldı.

Ayrıca, Beşiktaş'taki açık otoparkın İstanbul Merkez Komutanlığına 5 yıl süreyle bedelsiz olarak tahsis edilmesi kararı kabul edildi. Beyoğlu'ndaki Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ise tahsis süresinin bitmesinden sonra Galata Mevlevihanesi Müzesi Müdürlüğü tarafından kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına 5 yıl süreyle bedelsiz olarak tahsisinin uzatılması kararlaştırıldı.