İş arayanlar hemen giriş yapsın! ÖSYM tercih maratonu başladı: Binlerce kişi memur olacak

İş arayanlar hemen giriş yapsın! ÖSYM tercih maratonu başladı: Binlerce kişi memur olacak
KPSS'de sınav süreci yaklaşırken adaylar nasıl tercih yapacaklarını merak ediyor. KPSS'de tercih süreci başladı! Son gün ne zaman? Kılavuza nereden erişilir? İşte tüm detaylar...

ÖSYM 2023 tercih kılavuzu yayınlandı ve KPSS-2023/1 tercih süreci başladı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleşmek isteyen adaylar, 6-13 Temmuz 2023 tarihleri arasında tercihlerini yapmak zorundalar. Tercihler, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden bireysel olarak gerçekleştirilecek ve tercih listeleri belirlenen süre içinde ÖSYM'ye iletilmelidir.

ösym kpss

Adaylar tercih işlemleri için yayınlanan KPSS-2023/1 Tercih Kılavuzunu dikkatlice incelemelidir. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonları, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirilecektir.

Tercih gönderme işlemleri son tarih olan 13 Temmuz 2023 günü saat 23.59'da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Adaylar KPSS-2023/1 Tercih Kılavuzuna ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden erişebilirler.