İlkokul, ortaokul, lise mezunlarına iş fırsatı! O kurum 213 kişi alacak: Yüksek maaş veriliyor

İlkokul, ortaokul, lise mezunlarına iş fırsatı! O kurum 213 kişi alacak: Yüksek maaş veriliyor
Son dönemde birçok kurum ve kuruluş personel alım ilanlarıyla gündemde yer almaktadır. Bu kapsamda Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü de yeni bir personel alım ilanı yayımlamıştır. İş arayanlar için önemli bir fırsat olan bu ilan, kurumun ihtiyaçlarına yönelik yeni personellerin alınacağını duyurdu. İşte ayrıntılar...

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, çalışan eksikliğini gidermek amacıyla yeni personel alımı yapacağını duyurmuştur. İlanlarıyla dikkat çeken Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 213 adet yeni personel alımı gerçekleştirecektir. Bu alımlar, farklı kadrolarda gerçekleştirilecektir. Adaylardan belirli özel şartların sağlanmasını talep eden İdare, başvuruların başladığını duyurmuştur.

PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELER?

vaski

VASKİ'nin personel alımıyla ilgili duyurusu, İŞKUR dış ilanlar kapsamında yapılmıştır. İlanında, 213 personel alımının gerçekleştirileceği ve bunların 4 farklı kadroda istihdam edileceği belirtilmiştir. Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, alımlar için en az ilkokul mezunu olma şartı aramaktadır ve KPSS şartı talep etmemektedir.

Adaylarda aranan özel şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, kamu haklarından mahrum olmama, sağlık sorunu bulunmama, olumlu güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu alma, askerlik durumu gibi kriterler bulunmaktadır. Ayrıca, 1 Ocak 1983 ve 1 Ocak 1998 tarihleri arasında doğmuş olma, en az ilkokul mezunu olma, alım yapılacak ilçede ikamet etme gibi özel şartlara da uygun olunması gerekmektedir.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, personel alımını 139 Beden İşçisi (Genel), 6 Engelli Beden İşçisi, 56 Özel Güvenlik Görevlisi ve 12 Şoför (Yük Taşıma) kadrolarında gerçekleştirecektir. Başvurular, 13 Haziran tarihinde başlamış ve 15 Haziran tarihine kadar https://media.iskur.gov.tr/71583/vaski-13-06-2023.pdf web adresi üzerinden online olarak yapılabilecektir.