Hafta sonu evden çıkan felaketi yaşayacak! O saatler arasında sakın güneşi görmeyin

Hafta sonu evden çıkan felaketi yaşayacak! O saatler arasında sakın güneşi görmeyin
Haftasonu dışarı çıkanlar uyarıldı! Bu saatler arasında evde olun. İşte detaylar...

22 Temmuz 2023 tarihinde Türkiye aşırı sıcaklarla mücadele ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, sıcak hava etkisini sürdürüyor ve mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Onlarca il için yüksek sıcaklık alarmı verildiği için halka uyarılar yapılıyor.

hava durumu

Özellikle güneşin en tepede olduğu saatlerde dışarı çıkmaktan kaçınılması gerektiği vurgulanıyor. Hafta sonuna ilişkin planlar konusunda da dikkatli olunması, açık alanlarda uzun süre kalmaktan kaçınılması ve sıcak saatler arasında sokağa çıkılmaması tavsiye ediliyor.

Hava durumu raporuna göre, çeşitli bölgelerde az bulutlu ve açık geçişler bekleniyor. Ancak bazı bölgelerde yerel sağanak yağışlar da görülebileceği belirtiliyor.

Bu nedenle, vatandaşların aşırı sıcaklar nedeniyle tedbirli olmaları, sıvı alımına dikkat etmeleri, güneşten korunmaları ve planlarını sıcak saatlere denk getirmemeleri önemlidir. Güvenlik ve sağlık açısından alınacak tedbirlerle, sıcak hava dalgasının olumsuz etkileri minimize edilmeye çalışılmalıdır.