Belediyelere KPSS şartsız personel alınacak! Yüksek maaşla bu illerde çalışmak isteyenlere müjde

Belediyelere KPSS şartsız personel alınacak! Yüksek maaşla bu illerde çalışmak isteyenlere müjde
Haziran ayında belediyeler, personel alım faaliyetlerine devam etmektedir. Toplamda 22 şehir belediyesi, 46 farklı ilanla birlikte 360 kişilik personel alımı yapacaklarını duyurmuşlardır. Bu ilanlar, İŞKUR tarafından yayımlanmış olup başvuru şartları ve kontenjan dağılımı da belirlenmiştir. İşte personel alımı ile ilgili tüm detaylar...

Haziran ayında belediyeler, personel alım faaliyetlerini sürdürüyor. Bu çerçevede, 22 şehir belediyesi ve toplamda 46 farklı ilanla birlikte toplam 360 kişilik personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. İlgili ilanlar, İŞKUR tarafından yayımlanmış olup başvuru şartları ve kontenjan dağılımı belirlenmiştir.

PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELER?

işkur

Personel alımına başvurular en az okuryazarlık seviyesinde yapılacaktır. Ancak bazı mesleklerde belge, özel nitelikler ve tecrübe gibi ek şartlar aranabilir. Genel olarak, adaylardan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, kamu haklarından mahrum olmama, herhangi bir sağlık sorunu olmama, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilme, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmama gibi koşullar talep edilecektir.

Söz konusu belediye personel alımları, İŞKUR tarafından yayımlanmış olup herhangi bir KPSS şartı aranmayacaktır. Bu doğrultuda, alımlar tecrübe ve mesleki nitelikler temel alınarak KPSS'siz memur alımı gerçekleştirilecektir.

Daha fazla bilgi için İŞKUR'un resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.