Aspiratörleri yağdan anında arındırıyor! En ünlü deterjanlar bile bu etkiye diz çökecek

Aspiratörleri yağdan anında arındırıyor! En ünlü deterjanlar bile bu etkiye diz çökecek
Aspiratör temizliği aslında çok kolay! 3 farklı yöntemi var! Tüm detaylar haberimizde.

Yağ biriken aspiratörlerinizi temizlemek istiyorsanız bu 3 basit yöntemi mutlaka deneyin! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ASPİRATÖR TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

Mutfaklarda kullanılan aspiratörler yemek yapıldığı için çoğu zaman yağ biriktirebiliyor. Yağ biriken aspiratör temizlemek için 3 doğal yöntem var. İlk olarak iki şişe soda, aspiratör filtresinin sığacağı bir kap gerekiyor. Filtre bu kabın içine koyulur ve su eklendikten sonra iyice kaynatılır. Soda sonrasında kaynayan suyun içine eklenir. 10 dakika filtre kaynatıldıktan sonra fırça yardımıyla temizlenerek soğuk sudan geçirilir. 

aspiratör temizliği yöntemleri

Diğer yöntem ise büyük karbonat yöntemidir. Büyük bir kap ve 1 çay bardağı karbonata ihtiyacınız var. İlk olarak bir kap içinde su kaynatılır ve aspiratör filtresi kaynayan suyun içine yerleştirilir ve sonra karbonat eklenir. Karbonatın yavaş yavaş eklenmesi gerekir çünkü kabarabilir. Karbonatlı su içinde filtre bekletilir ve sünger yardımıyla temizlenir. Son olarak 1 su bardağı beyaz sirke ve 1 fincan karbonata ihtiyacınız var. Geniş kap içinde su kaynatılır ve içine beyaz sirke eklenir. Su kaynadıktan sonra karbonat yavaşça eklenir ve filtre içine koyulur. 10 dakika kadar su içinde bekletilir ve sonrasında durulanır. Bu yöntemlerle aspiratörleriniz bembeyaz olacak.