Acun Ilıcalı isyan etti! Zarar ediyoruz diyerek kaldırılmasını istedi!

Acun Ilıcalı isyan etti! Zarar ediyoruz diyerek kaldırılmasını istedi!
Televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı isyan etti! Ilıcalı, Şampiyonlar Ligi yayın haklarını 25-30 milyon dolar karşılığında aldıklarını ve bunun platform için zarar anlamına geldiğini söyledi. Detaylar haberimizde...

Televizyon yapımcısı ve medya patronu Acun Ilıcalı, sahibi olduğu dijital yayın platformu Exxen üzerindeki abonelik ücretlerinin yüksekliğini IP TV ile ilişkilendirdiğini belirtti. İngiltere'de sahibi olduğu Hull City futbol kulübünün bir etkinliğinde konuşan Ilıcalı, korsan yayıncılığın Exxen'deki üyelik ücretlerini artırdığını ifade etti.

ACUN ILICALI: ABONELİK ÜCRETLERİ YARIYA DÜŞER

1

Acun Ilıcalı, "Korsan yayıncılık sona ererse, abonelik ücretlerinin yarı yarıya düşeceğini" söyledi. Exxen'de Şampiyonlar Ligi maçlarını da yayınlayan Ilıcalı, Türk futbolunun gelişmesi için korsan yayıncılığın önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Ilıcalı, "Türk futbolunun ilerlemesi için tek bir çözüm olduğunu, korsan yayıncılığın durdurulması gerektiğini" belirtti. Ayrıca, Türk futbolunun zorluklarla karşı karşıya olduğunu ve Anadolu takımlarının geleceği konusunda endişeli olduğunu dile getirdi. İngiltere'deki Premier Lig takımlarının aldığı parayı örnek gösteren Ilıcalı, dört büyük takımın gişe ve sponsor gelirlerinin ekonomiyi korumalarına yardımcı olduğunu ifade etti.

Exxen'in Şampiyonlar Ligi'ni yayınlamasının zarar getirdiğini ve bunun kendisi için önemli olmadığını belirten Ilıcalı, abone sayısının artması durumunda ücretlerin düşeceğini ifade etti. Spor içeriği paketinin fiyatının son zam ile 144,90 TL'ye çıktığını ve reklamsız üyelik için aylık 169,90 TL ödendiğini de aktardı.