Ana Sayfa EKONOMİ Türkiye Yerli Otomobille Sıçrayabilir

Türkiye Yerli Otomobille Sıçrayabilir

Otomobil Girişim Grubu CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobille ilgili kritik bir açıklamada bulundu. Karakaş, amacın kopyalamak değil yeni bir seviyeye sıçramak için proje geliştirmek olduğunu aktardı.

2
0
Paylaş

Otomobil Girişim Grubu CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş Mimar ve Mühendisler Grubu’nun düzenlediği zirvede konuştu. Zirvenin moderatörlüğünü yapan isim ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yardımcısı Fatih Kancır’dı. Kancır, yerli otomobil ile ilgili bakanlığın gerekli adımların attığını belirtti ve dijital dönüşüm fırsatlarının önemine dikkat çekti. TÜBİTAK’ın teknolojik dönüşüm anlamında 1,6 milyar TL destek sağladığının altını çizen Kancır, Türkiye’nin bu konuda önemli adımlar attığını paylaştı.

Yapay zeka konusunda atılan adımlara dikkat çeken Bakan Yardımcısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuyla ilgili açıklama yapacağını duyurdu. Olmak istenen aşamadan çok daha geride olunduğunu bildiren Kancır, geliştirici sayısının artırılması gerektiğini hatırlattı.

Otomotiv Sektörünün Gelişimi Kestirilemiyor

Karakaş ise yaptığı açıklamada, otomobil projesinin Türkiye için büyük bir fırsat olduğuna değindi. Elektrikli otomobil konusunda dönüşümün söz konusu olduğundan bahseden Karakaş, otomobil sektöründe yaşanacak gelişmelerin tahmin edilemeyecek seviyede olduğunu kaydetti. Bu anlamda ciddi bir enerji kaynağı ve altyapının oluşturulduğunu paylaşan CEO, yeni sıçrayışların yaşanacağını duyurdu. CEO Karakaş, eldeki kaynaklarla dönüşümlerin yaşanmasının bir zorunluluk olduğu ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here