Ana Sayfa GÜNDEM Türkiye Genelinde Cumhuriyet Sevinci

Türkiye Genelinde Cumhuriyet Sevinci

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bürokratlarıyla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Anıtkabir’i ziyaret etti. Pek çok siyasi de önemli noktalardan açıklamalar yaptı.

2
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir’e yaptığı ziyarette özel deftere yazılar yazdı. Pek çok bürokratında yer aldığı ziyarette Erdoğan, bir çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu ve Erdoğan bir de Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Erdoğan’ın paylaşımında, Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ettiği ve Cumhuriyetin kuruluşunda öncülük edenlere yad ettiği mesajları yer aldı.

Muhalefet de Çeşitli Yollardan Bayramı Kutladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ü kimsesizlerin kimsesi olarak nitelendirdi ve büyük medeniyetin temsilcisi olduğunu dile getirdi. Paylaşımında Atatürk’ün ifadelerine de yer veren anamuhalefet lideri, Kurtuluş Savaşı’nda şehit olanlara Allah’tan rahmet diledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla I. TBMM’deydi. I. Meclis Cumhuriyet’in 95. yılını kutlayan Akşener, İstanbul’da düzenlenecek 29 Ekim resepsiyonuna katılmayacağını duyurdu. Cumhuriyetin kalbinin 1. Meclis’te attığını paylaşan Akşener, kutlamaların yapılması gereken yerin Ankara olduğunu paylaştı. Başkentin Ankara olduğunun altını çizen Akşener, İstanbul’daki kutlamayı korsan olarak nitelendirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here