Yasaklı sitelere programsız girme yolları

Yasaklı sitelere programsız girme yolları
Yasaklanan sitelere nasıl ulaşılır? Her ülkede her siteye giriş rahatça olmaz bazı ülkeler bazı sitelere girişi yasaklayabilir. Peki yasaklanan bu sitelere nasıl girebiliriz? Hangi uygulamalar ile girmek daha mantıklıdır? Detayları haberimizde…

Erişimi engellenen web adreslerine ulaşmak isteyen birçok kullanıcı farklı VPN programları ya da eklentileri tercih etmekte.

VPN uygulamaları yardımı ile yasaklı siteleri de ziyaret edebilirsiniz. Bu uygulamalar IP adresinizi gizlemenize yani online olduğunuzda kişisel bilgilerinizin üçüncü şahıs ve sitelerle paylaşılmasını engellemenize yardımcı olabilir.

VPN uygulamalarını Android veya IOS cep telefonlarınıza, Windows veya MAC işletim sistemli bilgisayar ve tabletlerinize kolayca indirebilirsiniz. Ancak VPN uygulaması seçerken dikkatli olmanız ve güvenilir bir uygulama seçmeniz gerekiyor.

Daha önce herhangi bir VPN uygulaması kullanmadıysanız; Surfshark, TunnelBear, Nord VPN, Express VPN, Windscribe gibi tamamen güvenilir ve ücretsiz uygulamaları güvenle indirebilirsiniz.

yasaklı sitelere giriş

Tarayıcı eklentileriyle erişim

Bazı yasaklı web siteleri; kullanıcıların bu sitelere erişmek için VPN uygulamalarını kullanmasını engeller.

Yani telefonunuza veya bilgisayarınıza güvenilir VPN uygulamaları indirmiş olsanız bile bu sitelere erişemeyebilirsiniz.

IOS VE Android ile erişim

IOS veya Android işletim sistemini çalıştıran bir akıllı telefondan engellenen sitelere erişebilmeniz için IP adresini bulmanıza yardımcı olabilecek birçok uygulama vardır.

Bu uygulamaları Google Play Store veya Apple Store üzerinden akıllı telefonunuza kolayca indirebilirsiniz.

Web sitesinin URL adresi yardımı ile hızlı bir şekilde IP adresini bulabilir ve intenet tarayıcısına IP adresini girerek engellenen siteye erişebilirsiniz.

Bu uygulamalara önek olarak Network Analyzer uygulamasını kullanabiliriz, bunu bir iOS veya Android cihaza indirebilirsiniz.

Google çeviriyle erişim

Google Translate yani Google Translate kullanarak birçok kişi engellenen web sitelerine erişebilir.

Google Çeviri nedeniyle engellenen web sitelerine erişim;

İntenet tarayıcınızda Google Çeviri'yi açın. Çeviri bölümüne girmek istediğiniz yasaklı web sitesinin URL'sini girin. Sağdaki bağlantıya tıklayın. Bağlantılar aracılığıyla yasaklı sitelere erişim.

DNS değişikliğiyle erişim

Bilgisayarınızdaki veya akıllı telefonunuzdaki DNS ayarlarını değiştirerek engellenen sitelere erişebilirsiniz.

DNS ayarlarını nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, öncelikle DNS ayarlarını nasıl değiştireceğinizi öğrenmelisiniz. Bu noktada bu konuyu bilen arkadaşlardan yardım isteyebilirsiniz.

Proxy adresleriyle birlikte erişim

Ktunnel vb., İntenet kullanıcılarının IP adresini gizler, yani kullanıcıların intenete özel olarak erişmelerini sağlar. Proxy siteleri; aynı zamanda kullanıcılara yasaklı sitelere erişim sağlarlar. Ancak proxy sitelerinin hacker saldırılarına karşı savunmasız olduğunu hatırlatmak isteriz.

Ktunnel’den erişim

Engellenen ve yasaklanan sitelere hiç zorlanmadan hızlı bir şekilde erişebilmek istiyorsanız; engellenen sitelere Ktunnel (en popüler proxy sitelerinden biri) üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ktunnel sayesinde ponografi dışında neredeyse tüm engellenen web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.