Twitter için geri sayım başladı: Son gün 21 Ekim

Twitter için geri sayım başladı: Son gün 21 Ekim
Sevilen sosyal medya uygulamalarından olan Twitter, birçok dijital medya platformu Türkiye'ye temsilci atama zorunluluğuna uymaya başlandı. Twitter için geri sayım başlarken 21 Ekim tarihine kadar bu durum hakkında son dakika kararı haberimizde.

Twitter uygulamasının X olarak değiştirilmesiyle temsilci atama süresi 21 Ekim'de son bulacaktır. BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, bant daraltma uygulamak için mahkemeye başvuruda bulunuldu. ''Sosyal Medya Yasası'' düzeyinde Facebook, Youtube sosyal medya üzerinden 2 Kasım 2020'ye kadar ülkemizde temsilci atama zorunluğu hale geldi.

Twitter temsilci aktarma

PLATFOR TEMSİLCİLERİNDE ATAMA

İnstagram, Facebook, Youtube, Tiktok Türkiye'ye temsilci ataması yapılırken Twitter'ın henüz temsilcileri kaydedildi. X'e yapılan reklam yasağıyla 21 Ekim'de dolarken temsilci atanmadığında yeni yaptırımların gündeme geleceği belirtildi. 2 gün içerisinde Türkiye temsilci atamalarında BTK Başkanı Karagözoğlu, bant daraltma yetkisi için mahkemelere başvuru yapıldı. Twitter üzerinde 30 gün içerisinde temsilci atamaması durumunda bant genişliği yüzde 90 oranında daralmalar yaşandı.