Spotify Greenroom kullanımı ve özellikleri

Spotify Greenroom kullanımı ve özellikleri
Spotify, dünyada en fazla kullanılan müzik uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni yayınladığı Greenroom uygulaması ile de müzik platformu olmanın yanı sıra sosyal medya platformu olarak hizmet vermenin adımlarını da atmış bulunmaktadır. Spotify Greenroom uygulamasının ne olduğu merak edilmektedir. Spotify Greenroom nasıl kullanılmaktadır? Tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Spotify Clubhouse benzeri bir hizmet sundu; Greenroom nedir?

Son dönemlerin en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Clubhouse uygulamasına benzer bir özelliğin çıkacağını açıklayan Spotify, kullanıcılarına duyurdu. Clubhouse uygulaması ilk yayınlandığı zamanlarda büyük bir etki yaratmış ve dikkatleri herkesin üye olamamasından dolayı üzerine çekmeyi başarmıştı. Ancak eski etkisini kaybetse de popülerliği devam etmekte. Bugüne kadar bu uygulamaya benzeyen uygulamalar yayınlayan şirketlerin sayısı da bir hayli fazla. Bu uygulamalardan biri ise Spotify tarafından Greenroom adı ile tanıtıldı. Clubhouse ile birçok benzerliği olan Greenroom, Spotify kullanıcılarının sesli sohbet yapabilmesini sağlayacak. Dünyanın en fazla kullanılan müzik uygulamalarından biri olan Spotify, Greenroom’u ayrı bir uygulama olarak yayınlayacak ve zaman içerisinde Spotify bünyesine dahil edecek. Bu uygulama da kullanıcılar sohbet odalarına dahil olacak, görüş bildirebilecek ya da sadece dinleyici olarak katılım sağlayabilecekler. Ayrıca söz isteme butonu da olacak.

greenroom spotify

Spotify bu uygulama ile, müzik programının yanı sıra bir sosyal medya platformuna dönüşme çabası içinde olduğunu da açıkça belli etti. Fakat ilk adımın Clubhouse benzeri olarak atılması da tartışmalara yer açtı. Bu uygulamayı kullanmak isteyenler bir süre daha beklemek mecburiyetinde kalacaklar. Çünkü uygulama ülkemizde kullanıma henüz sunulmadı. IOS ve Android sürümleri yayınlanan uygulamanın ne zaman ülkemizde kullanılabileceği ise henüz belli değil.