Instagram'ın alternatif Twitter'ından ilk görseller geldi!

Instagram'ın alternatif Twitter'ından ilk görseller geldi!
Sahip değişikliğinin Twitter'ı değiştirdiğini savunanların yanı sıra Meta gibi bazı büyük şirketler alternatif platformlar geliştirmek için çalışmalara başladı.

Meta'nın son birkaç aydır Twitter'a rekabet edebilmek için alternatif bir uygulamanın üstünde çalışma başlattığı ortaya çıkarılmıştı. Bu uygulamanın adının şuan da bilinmediği söyleniyor, ancak kod adı olarak "Project 92"yi kullandığı belirtiliyor.

Twitter gibi metin tabanlı uygulamalar üzerinde çalışıyor ve kısa bir süre sonrasın da ortaya çıkmaya başlaması söylenen bu yeni meta uygulamanın yaz sonunda kullanıma sunulması bekleniyor.

"META'nın yeni uygulaması metin tabanlı olacak"

Instagram'ın alternatif Twitter'ından ilk görseller geldi

Paylaşılan görsellere baktığınızda genel tasarımın Instagram'ınkine benzediğini görebilirsiniz. Instagram'ın tasarımından ödünç alınan Twitter gibi uygulamalar, metin tabanlı olmakla birlikte görsel paylaşıma da olanak tanıyor.

Adıyla ilgili bazı spekülasyonlar da bulunuyor. he Verge'e göre bunlardan biri de Threads olması bekleniyor. lessandro Paluzzi'nin daha önce işaret ettiği özelliklere geri dönersek, 500 karaktere kadar metin parçaları buluruz. Paylaşılan akışlar için 100 adede kadar farklı gönderi vardır.