Google popüler uygulamalarından birinin logosunu revize etti

Google popüler uygulamalarından birinin logosunu revize etti
Google, yeşil temasını terk etti ve logosuna dört renk eklemeye devam ederek sürdürmeye karar verdi. Bu kapsamda 'Cihazımı Bul' logosu eskisinden farklı olarak görülmeye başlandı.

Büyük markalar bazı logolarını yenileme zamanının geldiğini düşünüyor. Şirketler yeni logolarının insanlar üzerindeki etkisinin farkındadır ve logolarını hızla revize etmeye devam etmektedir. Bu trende en son eklenen dev Google oldu. En popüler uygulamalarımızdan birisi olan 'Cihazımı Bul' logosunu değiştirdi. Peki yeni logo nasıl olacak?

Yeni Cihazımı Bul logosu nasıl görünüyor?

Google popüler uygulamalarından birinin logosunu revize etti

Bu yaz Google, etiketleri (Galaxy SmartTag gibi) ve ayrıca kulaklıkları bulabilmek adına 1 milyardan fazla bir Android cihazı kullanacak. Bunun parçası olarak "Cihazımı Bul"a yeni bir logo verilecek. Yıllar boyunca, Android'in Cihazımı Bul adlı uygulama simgesi, ortasında yeşil arka planı üstünde telefon bulunan beyaz raptiye şeklindeydi. Bu logo, uygulamada harita tabanlı doğasını kullanıcılara iletti.

Logonun modernizasyonu her yönüyle belirgin olup, eski logoya göre daha fazla renkli ve canlı görünmektedir. Ancak bariz optik dezavantajlar da bulunuyor. Logo, telefonunuzda olan başka mavi/kırmızı/sarı/yeşil simgelerle karıştırılabilir.

Güvenlik düzeyi ve Android havası göz önüne alındığında, özellikle panik aramaları gerektiren bir uygulama olmasından dolayı yeşil, uygulama için daha iyi bir ayırt edici olabilirdi. Bazıları eski logonun göründüğünden daha iyi olduğunu söylüyor. Son aylarda şirket, Play Kitaplar gibi sunulan uygulamalarda dört renkli temalara yer vermeyeceğini belirtti. Ancak Google, bu konsepti Authenticator ve Arts & Culture adıyla telefonlarda yer alan uygulamalarında kullanmıştı.