Google diğer uygulamalardan eksik kalmadı! Çok sevilen o özelliği getiriyor

Google diğer uygulamalardan eksik kalmadı! Çok sevilen o özelliği getiriyor
Google'ın 'Instagram Hikayeler' özelliğine benzer bir özelliği arama motoruna kazandırmak için adımlar attığı ortaya çıktı.

Hikayeler özelliği daha önce yalnızca Snapchat'te mevcuttu ancak son yıllarda hemen hemen her sosyal medya platformunda da kullanıma sunuldu ve kullanıcılar arasında giderek popüler hale geldi.

Son edinilen bilgilere göre; Google'ın kendi Hikayeler özelliğini tanıtmaya hazırlandığını gösteriyor. Google arama hizmetine entegre edilecek hikaye özelliğine "Notlar" adı veriliyor.

Google'ın Hikayeler özelliği

Web sitesi sahipleri veya bireysel kullanıcılar, arama çubuğuna yazacakları herhangi bir terimle ilgili hikayeler oluşturabilir ve bunları aynı terimi arayan diğer kişilere gösterebilir. Google ekibinin Google arama koduna ulaşarak aktif hale getirebileceği Hikayeler özelliği, Google'da konu ararken "not ekle" gibi seçeneklerle hayatımıza girecek. Bu seçeneği tercih eden ve Google'ın geliştirdiği araçları kullanarak hikaye oluşturan kullanıcılar, süreç tamamlandıktan sonra hikayelerini paylaşabiliyor.

Örneğin Google arama çubuğuna Fenerbahçe" veya "Galatasaray" diye arama yaparsanız. Bu aramaya yönelik oluşturulan hikayeler, aramanın sonucunda çıkan sonuçlarının hemen üstünde görünecektir.

Başka bir deyişle, diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak Google'ın Hikayeler özelliği, takip ettiğiniz kişilerle değil, yaptığınız tüm aramalarla ilgili hikayeleri görmenize olanak tanıyor.