20 yıllık özellik nihayet Windows 11'e geliyor

20 yıllık özellik nihayet Windows 11'e geliyor
Windows 11 e beklenen o özellik sonunda geldi. İşte detayları...

O ÖZELLİK SONUNDA WİNDOWS 11’E GELDİ!

Windows 11’e uzun zamandır başka uygulamalarda kullanılan ve insanlığın hayatını kolaylaştıran QR kod özelliği geldi. İşte haberin detayları….

kod

QR kod sistemi ile insanlık aslında 1994 yılınabtanıştı. Ama Windows’a bu özellik yeni geldi. Günümüzde neredeyse her yerde kullanılan QR kod özelliği oldukça kullanışlı. Wi-Fi şifreleri bilindiği üzere çok karmaşık ve akılda kalması güç şifreler olabiliyor. Şimdilerde artık QR kodlar da wifi şifreleri okutulabiliyor. Böylece büyük kolaylık elde edilmiş oluyor. Ancak Microsoft bu yeniliği hayata yeni geçiriyor.

ŞÜKÜR KAVUŞTURANA

Günümüzde internet her an için insanlara lazım oluyor ve Wi-Fi şifresi ne? sorusunu gün içerisinde birçok kere soruyoruz. Yada bize soruyorlar. Wifi şifreleri ise oldukça karmaşık ve akılda kalması güç şifreler olabiliyor. Uzun karmaşık bazen harf bazen sayı olabilen bu şifreleri QR kod okutarak kullanmak oldukça kolay olacak. Çünkü bir Wifi şifresi yazmak bile yarım saat sürebiliyordu. Teknoloji insanların hayatını kolaylaştırmaya devam ederken bir çok yerde kullanılan QR kod okutma sonunda microsoft’a da geldi. Konuyla ilgili microsofttan yapılan açıklamalara göre artık herhangi bir ağa bağlı olan Windows cihazlar diğer cihazların ağa bağlanması için QR kod paylaşacak.