TV başında yemek yemek obezite hastalığını meydana getirebilir

TV başında yemek yemek obezite hastalığını meydana getirebilir
Çağımızın yaygın hastalıkları arasında yer alan ve insan sağlığını çok ciddi anlamda tehdit eden obezite hastalığı hakkında önemli açıklamalarda bulunan uzmanlarımız, özellikle de televizyon karşısında yemek yiyenlerin bu tehdit ile karşı karşıya olabileceğine değindi;
Uzun yıllar boyunca Batı ülke hastalığı olarak tabir edilen ancak ülkemizde çok ciddi anlamda artış gösteren obezite hastalığı hakkında uzmanlarımız önemli açıklamalarda bulundu. Kişinin hayat kalitesinin çok ciddi anlamda düşmesine sebep olan ve kişinin sosyal yaşamını neredeyse tamamen bitiren bu hastalık aynı zamanda pek çok ölümcül hastalığa da sebebiyet vermekte.

Uzmanlarımızın yapmış olduğu açıklamalarda, özellikle de televizyon izlerken yemek yiyenlerimizin obezite hastalığına yakalanma ihtimalinin çok daha yüksek olduğu yer aldı. Özellikle de stres sorunuyla karşı karşıya olarak kendisini yemek yemeye verenlerimizin bu hastalık ile karşı karşıya kalabileceği ve bundan dolayı da stres sorununa karşı alınması gereken önlemlere değinildi.

Stresin Kalıcı Hale Gelmesi Çok Riskli

Öncelikle stres sorunuyla yeni yeni karşılaşan kişilerimizin iştahında büyük bir düşüş gözlemlendiği ancak ilerleyen süreçlerde kişinin stres sorununun kalıcı olması halinde kişinin kendisini yemek yemeye verebileceğini ve istemsizce artık abur cubur tüketmeye başlanabileceğine değinildi. Bundan dolayı da bu sorunla karşı karşıya kalan kişilerimizin uzun vadede obezite hastalığına yakalanarak ciddi sıkıntılar yaşayabileceğine değinildi.

TV İzlemek Zevkli Bir Hale Gelmekte

Kısa süreli stres sorunuyla karşı karşıya kalanların iştahlarının kaçtığını belirten sağlıkçılarımız meydana gelebilecek asıl problemlerin uzun vadede meydana gelebileceğine değindi. Kişinin kendisini sadece yemek yemeye vermesine sebep olan bu stres sorununun aynı zamanda kişilerin yemek tercihlerini de değiştirebileceğine değinildi. Besin seçimini etkileyerek kişinin daha çok zararlı gıdalara yönelebileceği eklendi.

Stresli kişilerimizin aynı zamanda televizyon karşısında büyük bir sıklıkla patlamış mısır gibi kalori değeri oldukça yüksek olan ve kişiyi obezite hastalığına sevk eden bir durumun söz konusu olabileceği belirtildi. Bundan dolayı da kişilerimizin stresli bir yaşamdan kaçınarak daha çok kendine ve sevdiklerine vakit ayırmalı ve böylece pek çok sorunun kolayca atlatılabilir bir hale gelebileceğine değinildi.