Tırnaklarınızı hemen kontrol edin! Eğer böyle görünüyorsa o organınız iflas etmiş olabilir

Tırnaklarınızı hemen kontrol edin! Eğer böyle görünüyorsa o organınız iflas etmiş olabilir
Vücudumuzda birçok organ, sağlığımız hakkında ipuçları sağlar ve tırnaklar da bu ipuçlarından biridir. Tırnaklardaki lunula olarak adlandırılan ay şeklindeki beyazlık, vücudumuz hakkında önemli bilgiler sunabilir. İşte detaylar...

Tırnak diplerindeki ay şeklindeki beyazlıklar, lunula olarak bilinir ve vücudumuz hakkında önemli bilgiler sunar.

İŞTE O TIRNAK YAPILARI...


Geniş lunula

Büyük bir lunula, yüksek tansiyon ve aşırı aktif bir kalbin işareti olabilir. Bu genellikle stresle ilişkilendirilir.

Dar lunula

Dar bir lunula, düşük enerji, düşük tansiyon ve yavaş kan dolaşımının bir göstergesi olabilir. Aynı zamanda bağışıklık sisteminizin zayıf olduğunu gösteriyor olabilir.

Fil dişi ve beyaz lunula

Lunula rengi fil dişi veya beyaz ise, normal ve sağlıklı olduğunuzun bir göstergesidir.

Gri lunula

Lunula beyaz yerine gri ise, enerjinizin düşük olduğuna işaret edebilir. Normalden daha yorgun hissedebilir ve sindirim problemleri yaşayabilirsiniz.

Pembe lunula

Lunula, tırnağın geri kalanıyla neredeyse aynı renkteyse, kendinizi fazla zorladığınız ve vücudunuza aşırı fiziksel stres uyguladığınızın bir işaretidir. Aynı zamanda akciğer hastalıklarına da işaret edebilir.

Mor lunula

Mor renkte bir lunula, kan dolaşımının yeterince iyi olmadığının bir işaretidir. Organlarınıza ve dokularınıza yeterince oksijen gitmeyebilir. Baş dönmesi veya baş ağrısı gibi belirtiler yaşıyorsanız, sorun büyük olasılıkla kan dolaşımıyla ilgilidir.

Siyah lunula

Siyah veya koyu renkte bir lunula, metal veya ilaç zehirlenmesinin bir belirtisi olabilir. Tırnak lunulalarınız siyahlaşıyorsa, acilen tıbbi yardım almanız gerekebilir.

Görünmeyen lunula

Lunula görünmüyorsa, dar lunula gibi düşük enerji ve zayıf bağışıklık sistemi sorunlarının bir işaretidir. Lunula'nın görünmemesi aynı zamanda hastalıklara ve soğuğa karşı daha hassas olabileceğinizi gösterir. Ayrıca vücudunuzun vitamin ve besin emiliminde sorunlar yaşadığını da gösteriyor olabilir.

Tek bir lunula

Geleneksel Çin tıbbına göre, her parmak farklı organları temsil eder. Sadece bir tırnağınızın lunulasında değişiklik fark ederseniz, bu organla ilgili bir sorun olabileceğine işaret edebilir.