Tırnakları demir gibi güçlendiriyor! Haftada bir kez sürünce tırnak kırılmasını engelliyor

Tırnakları demir gibi güçlendiriyor! Haftada bir kez sürünce tırnak kırılmasını engelliyor
Demir eksikliği ve kansızlık gibi etkenler, tırnakların kolay kırılmasına neden olabiliyor. Tırnaklarını uzatmak isteyenler ve sağlıklı görünmesini dileyenler ise çareyi doğal yollarda arıyor. İşte evde yapabileceğiniz tırnak sertleştiren basit tarif:

TIRNAKLARI ÇABUK KIRILANLAR BU YÖNTEMİ MUTLAKA UYGULAYIN!

Kadınların vazgeçilmez güzellik yöntemlerinden biri de tırnak bakımıdır. Bakımlı ve uzun tırnaklara sahip olmak hemen hemen her kadının istediği bir şeydir. Ancak bazı kadınlar tırnakları güçsüz olduğu ve çabuk kırıldığı için bundan mahrum kalıyor. Siz de güçlü kırılmayan bakımlı tırnaklara sahip olmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. İşte kaya gibi sağlam bakımlı tırnakların sırrı….

tırnak

Demir eksikliği ve kansızlık güçsüz tırnakların en belirgin özelliklerinden biridir. Bunun dışında da bazı sebeplerle tırnaklar çabuk kırılsa da aslında temel sebep kansızlık ve demir eksikliği diyebiliriz. Vücutta demir eksikliği ve kansızlık varsa tırnaklarda güçsüz ve kırılgan olabiliyor. Evde uygulanabilecek bu tarif ile sizde uzun ve güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. İşte doğal tırnak güçlendirme tarifi:

MALZEMELER:

1 yemek kaşığı zeytinyağı veya badem yağı

1 çay bardağı limon suyu

1 çay bardağı ılık su

Temiz bir kap

Pamuk ped veya tırnak fırçası

UYGULAMA YÖNTEMİ

 Bu kürü yapmadan önce eller ve tırnaklar nazikçe ılık suda yıkanır. Tırnaklar tırnak fırçası veya tırnak temizleme çubuğu yardımı ile temizlenir. Daha sonra bir kapta zeytinyağı veya badem yağı karışrırılır. Karışımın üzerine ise limon suyu eklenir. Limon suyu tırnakların beyazlamasına yardım ederek tırnaklardaki lekelere iyi gelir. Karışım tırnaklara sürülür ve birkaç dakika masaj yaparak ovulur. Karışım bu şekilde tırnaklarda 15 dakika kadar beklemelidir. Süre sonunda ise tırnaklar ılık su yardımı ile temizlenir. Daha sonra ise tırnaklara ve ele nemlendirici krem sürülür. Uygulama haftada bir defa yapıldığında yakın zaman da sonuçlar gözle görülecektir. Bu doğal yöntemle hem eller yumuşacık oluyor hem de tırnaklar güçleniyor. Tırnakların güçlenmesi için tırnakların düzenli kesilmesi ve şekillendirilmesi de önemlidir. Tırnak bakımı hijyen açısından da oldukça önemlidir. Oje sürmekte tırnakları korur ama bu işlemi sık sık yapmamalısınız tırnaklarınızın dinlenmesi de önemlidir. Ayrıca düzenli yemek yeme alışkanlığı da tırnakların güçlenmesine yardımcı olur. Vücuda yeterli düzeyde protein ve vitamin alımı da önemlidir. Tırnakların sağlıklı kalması için zor işlerde eldiven kullanılmalıdır. Çünkü tırnaklarınız zarar görebilir.