Su içmenin bilinmeyen faydaları hakkında önemli açıklamalar

Su içmenin bilinmeyen faydaları hakkında önemli açıklamalar
Yaşamsal faaliyetlerimizin devamı için insan vücudunun vazgeçilmezi olan su tüketimi hakkında uzmanlarımız önemli açıklamalarda bulundu ve su içmenin bilinmeyen faydaları üzerinde duruldu;
Günlük su tüketiminin en az 1.5-2 litre kadar olması gerektiği üzerinde duran uzmanlarımız, bu oranın insan sağlığı açısından çok büyük bir öneme sahip olduğuna değindi. İnsan vücudunun en vazgeçilmezi olan suyun yeterli oranda tüketilip tüketilmediğinin anlaşılabileceği belirtildi. Yetişkin bir bireyin gün içinde 6-7 kere idrara çıktığını ve bununla birlikte idrarın renginin açık sarı veya soluk sarı ise yeterli düzeyde su tüketilmekte olduğu belirtildi.

Su tüketiminin bilinmeyen faydalarının üzerinde duran Sağlıklı Yaşam Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, öncelikle ağız kokusunun önlenebileceği üzerinde durdu. Günde yeterli seviyede sıvı tüketmeyen bireylerimizin, ağzının yeteri kadar temizlenemeyeceği ve bundan dolayı da ağız kokusunun meydana gelebileceği belirtildi. Kişiyi bir hayli rahatsız eden ağız kuruluğu durumunun da bu oranın tutturulmasına bağlı olduğuna değindi.

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Sıvı Tüketin

Sıvının gün içinde yetersiz düzeyde tüketilmesinin getirileri arasında saç kuruluğu ve saç kırılmaları da yer almakta. Kişinin psikolojik anlamdaki sağlığını direkt olarak etkileyen saçların daha güzel ve daha ipeksi bir görünüme sahip olabilmesi için sıvının tüketilme oranının çok büyük bir öneme sahip olduğu belirtildi.

Susuzluk Unutkanlığı da Beraberinde Getirir

Ciddi anlamda unutkanlık sorunuyla karşı karşıya olan kişilerimizin su tüketimi oranına çok daha dikkat etmesi gerektiği belirtildi. Kişi vücudunun ihtiyacı olduğu düzeyde sıvı alınmaması halinde kişinin unutkanlık sorunuyla karşı karşıya kalacağı ve bununla birlikte aynı zamanda kişinin bir duruma yeteri kadar odaklanamaması gibi bir durumu da meydana getirebileceği belirtildi.


Anne Adaylarımızın Daha İyi Bir Süreç Yaşayabileceğine Değinildi

Özellikle de gebelik sürecindeki bireylerimizin çok daha sıvı tüketmeye ihtiyaç duyduğu belirtildi. Bundan dolayı da daha sağlıklı bir gebelik süreci geçirmek isteyen anne adaylarımızın aynı zamanda sağlıklı bir şekilde doğum yapabilmesi için de oranın dikkate alınması gerektiği vurgulandı.