Sivilce izlerini silgi gibi silen mucize karışım! 2 denemede bile fark ediliyor

Sivilce izlerini silgi gibi silen mucize karışım! 2 denemede bile fark ediliyor
Sivilce lekelerinden kurtulmak istiyorsanız bu doğal karışımı mutlaka deneyin! Tüm detaylar haberimizde.

Sivilce lekelerinden kurtulmak için mucizevi bir doğal karışım var! Düzenli kullanılırsa iz bırakmıyor! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

SİVİLCE LEKELERİNDEN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Sivilce oluşumunda hormonal değişimler, bazı ilaç etkileri, regl dönemi, ergenlik dönemi, yoğun makyajla cildin havasız kalması, kalitesiz makyaj ürünü kullanımı, stres ve kaygı, psikolojik sorunlar, aşırı yağ içeren gıda tüketimi etkili oluyor. Kahverengiye dönen sivilce lekelerinden kurtulmak için aloe vera jelini lekelerin üstüne uygulayarak leke görünümünü azaltabilirsiniz. Limon suyu da doğal bir beyazlatıcı özelliğe sahip olduğu için pamuğa sıkıp düzenli olarak lekelerin üstüne uygulayabilirsiniz. Yeşil çayın antioksidan özelliği cildi besler ve lekelerin azalmasına fayda sağlar. Soğutulan yeşil çay poşeti lekelerin üstüne uygulanabilir. Dermatologlar da lekelerin azalması için kimyasal peelingler ve lazer tedavisi öneriyor. Elma sirkesi içinde olan birçok mineral sayesinde cilt sorunlarına iyi geliyor. Pamuğun üstüne elma sirkesi dökülerek on dakika süreyle lekenin üstünde bekletilir. Ancak elma sirkesi asidik özellikleriyle yakıcı etki yapabilir, bu sebeple hassas ciltler tahriş olabilir. Sivilceye en iyi gelen bir başka şey de yoğurttur. Yoğurt ince şekilde cilde sürülerek 15 dakika bekletilir. 

sivilce lekelerinin önne geçme yöntemleri

Yoğurdun içine isteğe göre beş altı limon suyu da damlatılabilir. Bekletildikten sonra cilt ılık suyla temizlenir. Haftada bir kez bu maske uygulanabilir. Salatalık cildin derinleştirilmesi, yatıştırılması ve tedavi edilmesinde işe yarar. Salatalık dilimlenir cilde yerleştirilir. Yarım saat bekletilir ve kaldırıldıktan sonra cilt yıkanmaz. Toz şeker peeling olarak kullanılarak lekelere iyi gelir. Hafif nemlendirilen toz şeker cilde sürülüp 10-15 dakika bekletilir ve temizlenir. Haftada bir kez bu maske uygulanabilir. Sivilce oluşumunun önüne geçmek için makyajın mutlaka günlük olarak çıkarılması, kaliteli makyaj ürünleri kullanılması, aşırı yağ ve tuz içeren gıdalardan uzak durulması ve sivilcelere elle temas edilmemesi gerekmektedir. Cilt üzerinde lekelere sebebiyet vermemek için güneş ışınlarından uzak kalmak ve düzenli olarak güneş kremi ve nemlendirici kullanmak gerekiyor. Ancak daha ciddi cilt problemleriniz varsa bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Cildinizi düzenli şekilde temizlemeniz, hafif exfoliant kullanmanız ve nemlendirmeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir. Sivilce çıkmasını engellemek için sağlıklı beslenme düzeni, stres yönetimi ve makyaj temizliği en önemli etkenlerdir.