Koronavisün ortaya çıkışı hakkında dehşete düşüren rapor!

Koronavisün ortaya çıkışı hakkında dehşete düşüren rapor!
Koronavirüs salgınının patlak vermesiyle ilgili birçok komplo teorileri ve aynı zamanda da farklı iddialar ortaya atılırken, ABD'li yetkililer İngiliz medyasına konuşarak raporun detaylarını kamuoyuyla paylaştılar.

İngiltere medyası, dünya genelinde 6 milyondan fazla insanı öldüren koronavirüs salgını hakkında bazı önemli haberler bildirdi. İngiltere'nin en saygın gazetelerinden biri olan The Pazar Times'a konuşan ABD'li yetkililer, salgının başladığı Wuhan'daki Wuhan Viroloji Enstitüsü'nde yürütülen bilimsel deneylerin detaylarını kamuoyuyla paylaştı. ABD'li yetkililer gazeteye, Wuhan Viroloji Enstitüsü'ndeki bilim adamlarının Çinli askeri yetkililerle çalıştığını söyledi.

Yetkililer, "Wuhan merkezinde bilim adamları, mutasyona uğramış bir hastalık yaratmak için Çin askeri personelini dünyanın en ölümcül koronavirüsüyle birleştirmeyi planladılar. Bu da Covid-19 salgını başlamadan önceydi" şeklinde ifadeler kullandılar.

Koronavisün ortaya çıkışı hakkında dehşete düşüren rapor

Soruşturmalarda, bu deneylerin ve virüsün Wuhan'daki bir laboratuvardan sızdığı iddialarının Çin ordusuyla olan bağları nedeniyle gizli tutulduğu ve üstü kapatıldığı ileri sürüldü.

FAREYE BULAŞAN VİRÜS ÖLDÜRDÜ

Çin'de yapılan deneyin son derece tehlikeli olduğuna işaret ederken, "deney sonucunda oldukça bulaşıcı bir mutant virüsün albino farelere bulaştığına" da dikkat çekti. Enfekte hayvanların SARS'a benzeyen bir hastalık geliştirdiği ortaya çıktı. Yapılan inceleme sonucunda bu virüsün %75 ölüm oranı ile oldukça öldürücü bir virüs olduğu da tespit edildi. Araştırma sınıflandırılırken, Çin ordusunun aslında amacının biyolojik silah geliştirmek olduğu da iddia ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından derlenen bir rapora göre, Wuhan Viroloji Enstitüsü'nde çalışan birçok bilim insanı, yeni koronavirüs dünyayı vurmadan önce de hastalandı.