Her sabah kahvaltıdan önce içince cayır cayır yağ yaktırıyor! Zayıflamak isteyenlerin bir numarası olacak

Her sabah kahvaltıdan önce içince cayır cayır yağ yaktırıyor! Zayıflamak isteyenlerin bir numarası olacak
Kilo vermek için diyet arayışında olanlara mucizevi yöntem geldi. Sabah aç karnına bunu içenlerin yağları cayır cayır yanacak. Yağ yakımını desteklemek ve tokluk hissi verdirecek o besinler...

Yüksek protein içeren besinler, vücut tarafından makro besinlere göre yavaş sindirimi yapılırken uzun süre tokluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı oluyor. Bunlara örnek olarak verilecek besinler ise tavuk göğüsü, balık ve baklagilledir.

Protein, kas kütlesini korumaya ve artırmaya yardımcı olurken metabolizmanın hızlanmasına yardımcı oluyor. Lifli gıdalar sindirim sistemini harekete geçirirken meyveler, tam tahıllar, sebzeler lif açısından zengindir. Düzenli bağırsak hareketlerinde baş sırada gelir.

lifli zayıflatan besinler

YOĞURT VE KEFİR

Probiyotik açısından zengin olan yoğurt ve kefir bağırsak sağlığı için desteklerken sağlıklı bir bağırsak florası, metabolizmanın düzgün çalışması dikkat çekiyor. Araştırmalar üzerine sade kefir düzenli olarak tüketildiğinde 2 haftada en az 5 kilo vermeyi garantiliyor.

ELMA SİRKESİ

Yapılan bazı araştırmalar üzerine kan şekerini dengeye tutmaya yardımcı olan ve yağ yakımını desteklerken elma sirkesi tüketimi asidik yapısıyla dikkatli olunması öneriliyor.

KURUYEMİŞ

Badem, ceviz, fındık gibi kuruyemişler sağlıklı yağ, protein ve lif içerirken yüksek kalorili olunmasıyla aşırı tüketilmemesi öneriliyor. Gün içerisinde bir avuç kuruyemiş, sağlıklı atıştırmalık tercih ediliyor.