Evde diş beyazlatma yöntemleri! Pahalı merkezlere para harcamadan inci gibi beyaz dişlere sahip olabilirsiniz

Evde diş beyazlatma yöntemleri! Pahalı merkezlere para harcamadan inci gibi beyaz dişlere sahip olabilirsiniz
Güzel ve sağlıklı bir gülümseme için evinizde doğal diş beyazlatma yöntemlerini kolaylıkla deneyebilirsiniz. İşte, pahalı merkezle para harcamadan inci gibi dişlere sahip olmak için bazı öneriler..

1. Kabartma tozu ve limon suyu:

- 1 yemek kaşığı karbonatı 1-2 damla limon suyuyla karıştırıp macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Diş fırçasına uygulayın ve dişlerinizi fırçalarken yüzeyi nazikçe fırçalayın. 2 dakika kadar fırçaladıktan sonra ağzınızı bol suyla çalkalayın. Kabartma tozu ve limon suyu karımını haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Bu arada limonun aşındıran etkileri olduğundan dolayı fazla kullanımdan kaçının.

2. Doğal meyve kabuğu:

- Çilek, portakal ya da limonun kabuğunu dişlerinize nazikçe sürün. Ağzınızı 2-3 dakika ovaladıktan sonra bol suyla iyice çalkalayın. Bu yöntem haftada birkaç kez kullanılabilir.

Evde diş beyazlatma yöntemleri

3. Hindistan cevizi yağı:

1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını alın ve dişlerinizle diş etlerinizi temizlemek için yağı dişlerinizde 15-20 dakika boyunca gezdirin. - Yağı tükürün, ağzınızı çalkalayın. Daha sonra dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın. Haftada 1-2 kez kullanılabilir.

4. Elma sirkesi:

- Elma sirkesini suyla seyreltip gargara yapın. Diş fırçanıza elma sirkesi sürün ve dişlerinizi fırçalayın. Bu işlem sırasında dikkatli olun. Aşındırıcı etkilerinden dolayı aşırı kullanımdan kaçınmalısınız. Haftada bir kez kullanılabilir.

Not: Dişlerinizi beyazlatırken dikkatli olun ve aşırıya kaçmayın. Ayrıca diş sağlığınızı korumak için düzenli bir şekilde diş hekiminizi ziyaret edin.

Dişlerinizi temizlemek için doğal yöntemlerin yanı sıra diş macunu, gargara gibi ürünleri de kullanın. Sağlıklı bir gülümseme için sadece beyaz dişlere değil de diş ve diş etlerinin sağlığına da dikkat etmenin önemli olduğunu unutmayın.