Dağ gibi biriken işleri olanlar dinlesin! 5 adımda tembellikten sonsuza kadar kurtulun

Dağ gibi biriken işleri olanlar dinlesin! 5 adımda tembellikten sonsuza kadar kurtulun
Tembellik sorununuz varsa bu adımları uygulayın! Tüm detaylar haberimizde.

Biriken işlerinizi tembellik yüzünden yapamıyorsanız bu yöntemleri mutlaka deneyin! Tembellikten tamamen kurtulacaksınız! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

TEMBELLİKTEN KURTULMANIN YÖNTEMLERİ

Tembellikten kurtulmak için 4 kısım ve birçok aşama bulunuyor. Tembellikten kurtulmak için ilk kısım zihnin toparlanmasıdır. İlk olarak gerçek sorun bulunur. Tembelliğin altında yatan temel sebebin ne olduğunun anlaşılması gerekir. Sorun bulunduktan sonra özellikle bu gerçek soruna odaklanmanız gerekiyor. Eğer kendinizi yorgun hissediyorsanız bir süre dinlenebilirsiniz. Tembellikten kurtulmak için düzenli olmak önemlidir. Masa, araba, ev, günlük işler her neyle ilgileniyorsanız düzenli olması sizi tembellikten kurtarır. İçsel konuşmalarınıza kulak verip kendinize farkındalık kazandırmanız bu kısımda çok önemlidir. Tembellikten kurtulduktan sonra yaşayacağınız faydaları düşünerek kendinizi motive edebilirsiniz. İkinci kısım ise vitesi yükseltmektir. İlk olarak tembelliği bir kenara bırakarak ve ertelemekten vazgeçerek yataktan çıkmanız gerekiyor. İşlerinizi ertelemeyin ve sıcak yatağınızdan çıkın. İlk etapta tembellikten kurtulmak için ulaşabileceğiniz kolaylıkta olan hedefler belirleyerek onlar için çalışmaya ve mücadele etmeye başlayın. Hedefleriniz için düzenli çalışmayı ihmal etmeyin. Harekete geçtikten sonra keyfiniz kaçsa bile kendinizi telkin ederek başarabileceğiniz mesajını verebilirsiniz. 

tembellikten kurtulmanın yöntemleri

Düzenli olmak için kıyafetlerinizi ütülemeyi geciktirmeyin. Eğer işlerinizi biriktirdiyseniz ve bunaldıysanız işinizi bırakıp sıkıcı bulduğunuz ütü yapmak gibi bir işe başlayabilirsiniz. Bu şekilde geri döndüğünüzde işlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Hem vücudunuz hem zihniniz için egzersiz yapmayı hiçbir zaman ihmal etmeyin. Bulunduğunuz ortama uygun şekilde giyinmek motivenizi yükseltecek ve tembellikten kurtulmanızı sağlayacaktır. Üçüncü kısım ise harekete geçmektir. Kararlarınızı verdikten sonra, hedeflerinizi belirledikten sonra ve gerçek sorunu bulduktan sonra işlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak hedeflerinize ulaşmak için acele etmenize gerek yok. Kendinize uygun bir sakinlikte ve hızla acele etmeden hedeflerinize ulaşmak için çalışmalarınıza başlayın. Eğer moral olarak düştüğünüzü hissediyorsanız kendinize karşı dürüst ve gerçekçi olarak güzel bir moral konuşması yapıp motivenizi tekrar kazanabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize iltifat etmeyi de hiçbir zaman bırakmamalısınız. Dördüncü kısım ise motive olmaktır. Motive olmak için tamamladığınız her hedefiniz için kendinize ödüllendirme koyabilir ve motive olabilirsiniz. Tembel olmadan düzenli şekilde işlerinizi çözebilmek için haftalık hedeflerinizi yazmak önemlidir. Fayda ve bedel hesabına dayalı bir dünyada yaşadığınızın farkındalığını kazanarak çalışmanızın buna değeceğine kendinizi inandırmanız önemlidir. Son olarak planlarınızı belirleyerek yolunuzdan vazgeçmeden ve sapmadan çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Tembelliğin çöktüğünü hissediyorsanız soğuk bir su içebilirsiniz. 20-10 tekniğini kullanarak herhangi bir işinizi 20 dakika içinde tamamladıktan sonra 10 dakika ara verebilirsiniz. Şeker ve şeker içeren besinlerden uzak durmanız da önemlidir. Medya, teknoloji gibi araçlardan motivenizi yükseltebilecek insanlarla iletişime geçebilir ve kendinizi yükseltebilirsiniz. Meditasyon yaparak tembellikten kurtulmanın yöntemlerini bulabilirsiniz. Alarmınızı odanızda yatağınızdan uzak bir noktaya yerleştirerek sabahları alarmı kapatmak için yataktan kalkmanızı sağlayabilirsiniz.