Canan Karatay herkesi uyardı! Zeytini sakın böyle yemeyin: Bu hatayı yapanlar kısır oluyor

Canan Karatay herkesi uyardı! Zeytini sakın böyle yemeyin: Bu hatayı yapanlar kısır oluyor
Sağlıklı beslenme konusunda yaptığı söylemler ile herkesin dikkatini çeken Prof. Dr. Canan Karatay’dan yeni bir açıklama daha geldi. İşte detaylar…

Türkiye de sağlıklı beslenme deyince akıllara Prof. Dr. Canan Karatay geliyor, Ünlü profesörden yeni bir bilgi daha geldi. Detaylar haberimizde…

banka

CANAN KARATAY 'ZEYTİNİ SAKIN BÖYLE YEMEYİN' DİYE UYARDI! HEPİMİZ BU HATAYI YAPIYORUZ...

Beslenme Uzmanı Dr. Kanan Karatay, zeytin tüketiminin 'mucize' olduğunu kamuoyuna sürekli anlatan iddialara 'dikkat' çekerek uyarıda bulundu.

"Karatay Hoca" lakaplı Canan Karatay, milletin gönlünde taht kurmuş, açıklamaları ve sözleriyle ilaç şirketlerinden sürekli şikâyet alan organik beslenme savunucusu olan Canan Karatay bu kez sofralarımızın baş tacı olan zeytin için öyle şeyler söyledi ki herkes bu söylenenleri mutlaka not etmeli.

Sabahları yediğimiz zeytinlerle ilgili önemli açıklamalar, yapan Profesör Canan Karatay sözlerine şöyle devam etti "Sağlıklı, yağlı, kristal kaya tuzlu peynir, zeytin yemezseniz, suya koyup onları tuzunu çıkartıyorum derseniz kısır kalırsınız. Bir de üstüne çamaşır suları, bulaşık suları, yüzey temizleyiciler... Yok böyle bir şey, hepsinin içinde zehir var. Evler temiz olmayacak, kirli yaşayacağız temiz yiyeceğiz" dedi.

Zeytin çağımızın en tehlikeli hastalığı olan kanseri önler, kanserle savaşan maddeler içerir. Ayrıca A vitamini ve E vitamini içerir. Bu maddeler ve vitaminler kanser hücrelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Göz sağlığını korur Zeytinde bulunan A vitamini sayesinde göz sağlığını korur ve gece görüşünü geri kazandırır. Ayrıca katarakt, sarı nokta hastalığı ve yaşa bağlı diğer göz hastalıklarının gelişimini de engeller.

Kemik gelişimini destekler Zeytin, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde çocuklarda kemik gelişimini destekler, yaşlılarda ise kırık riskini azaltır.

Antioksidanlar içerir. Zeytin antioksidan açısından zengin bir besindir. Antioksidanlar, kalp hastalığı ve kanser gibi kronik hastalıkların gelişimini engeller. Bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir.