Bir damlası gençlik iksiri gibi! Cilt bariyerini onarıp kırışıklıkları düzleştiriyor

Bir damlası gençlik iksiri gibi! Cilt bariyerini onarıp kırışıklıkları düzleştiriyor
Genç ve sıkı bir cildi korumak için bazı önemli cilt bakımı ipuçlarına uymalısınız. Cilt bakım rutininize doğal yağları eklemek tüm cilt tipleri için son derece faydalıdır. Bu yağlar çevredeki cildi destekler ve hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur.

Doğal yağlar cildinize faydalı cilt bakım ürünlerinden biridir. Doğal yağlar cildi onarmakla birlikte hücre yenilenmesini destekler. Parıldayan, ışıltılı ve canlı bir cilt istiyorsanız neden doğal yağları kullanmayı denemiyorsunuz? Hangi doğal yağlar cildinize iyi gelir? İşte bu soruların yanıtları..

Doğal cilt bakım yöntemlerini denemek stiyorsanız bitkisel yağlardan yararlanabilirsiniz. Cildinizi derinlemesine nemlendiren, cilt problemlerini onaran, cildinizi pürüzsüzleştiren doğal yağlarla hep hayal ettiğiniz cilde kavuşun.

"Cildinize faydalı bazı doğal yağlar"

Cildinizi yenileyen tatlı badem yağı

Tatlı badem yağının cildinize faydaları saymakla bitmez. Tatlı badem yağı A vitamini ve K vitamini açısından zengindir.

Cildinizi yenileyen tatlı badem yağı

Düzenli kullanıldığında tatlı badem yağı cildi nemlendirir. Kuru cilt problemlerini ortadan kaldırır. Cildi onarır ve yumuşatır. Nemlendiricinize birkaç damla tatlı badem yağı ekleyin ve her gün cildinize uygulayın.

Cildinizi temizlemek için Jojoba yağı

Jojoba yağı cildiniz için nem sağlar. Cildin nem dengesini korur ve cildi yumuşatır. Jojoba yağı ciltte kollajen üretimine destek verir. Antibakteriyel özelliği sayesinde ciltteki yaraların ve iltihapların iyileşmesini destekler. Böcek, sinek ısırıkları, sivilce izleri ve uçuk virüsünün neden olduğu yaraların tedavisinde etkilidir.

Cildinizi temizlemek için Jojoba yağı

Jojoba yağı kulanarak cilt hücrelerini yenileyebilir ve cilt yaşlanmasını önleyebilirsiniz. Cilt temizleme fonksiyonu ciltteki yağı, kiri ve makyaj kalıntılarını temizler. Temiz bir pamuğun üzerine birkaç damla kadar jojoba yağı damlatın ve cildinize uygulayın. Ancak jojoba yağının her gün kullanılması önerilmez. Bu nedenle haftada 2-3 kez uygulama yeterlidir.

Cilde sıkılık veren shea yağı

Shea yağı cilt bakımı sürecinde yaygın olarak kullanılan doğal yağlardan biridir. Yaşlanmaya karşı önlem almak istiyorsanız shea yağı kullanmalısınız. Shea yağı, cildin sıkılaşmasına ve beslenmesine yardımcı olan E, D ve F vitaminlerini içerir.

Cilde sıkılık veren shea yağı

Shea yağı aynı zamanda cildi nemlendirir. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü aza indirmeye yardımcı olur. Shea yağının düzenli kullanımı cildin erken yaşlanmasını önler. Cildinizin sıkılaşması ve nemlenmesi için bol miktarda shea yağı ile masaj yapın.

Zeytinyağı cildi nemlendirir

Zeytinyağı nemlendirici özelliğinden dolayı doğal cilt bakımı yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Zeytinyağı cildi onarmakla birlikte cilt hücrelerinin yeniler. Zeytinyağı sayesinde kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortadan kalktığını görebilirsin. Ayrıca zeytinyağıyla cildinizin daima genç kalmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı ayrıca cildi dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı hale getirerek çevresel etkilerden kaynaklanan zararları önler.

Zeytinyağını elinize döktükten sonra biraz ovuşturun ve ısınmasını sağlayın Daha sonra yüzünüze masaj yapın. Çok yağlı bir cilde sahip değilseniz bu uygulamayı sabah ve akşam yapabilirsiniz.