Adriana Lima'nın güzellik sırrı ortaya çıktı! Neredeyse bedava ama etkisi çok büyük

Adriana Lima'nın güzellik sırrı ortaya çıktı! Neredeyse bedava ama etkisi çok büyük
Hem televizyonlarda hem de fotoğraflarda hayranlıkla izlediğimiz dünyaca ünlü yıldızlar, açık tenleri ve sağlıklı saçlarıyla milyonların dikkatini çekiyorlar. Uzun süredir Victoria's Secret meleği olan Adriana Lima da cilt bakımı rutini merak uyandıran bir diğer isim. Adriana Lima'nın ucuz ama etkili olan cilt bakım rutini ile ilgili tüm detaylar haberimizde..

Su tüketiminin aslında cilt sağlığındaki etkileri artık çok iyi biliniyor ama Adriana Lima'nın sadece su içmekle yetinmediği kozmetik sektörünün dikkatini çeken hindistan cevizi suyunu içmeyi çok sevdiği öğrenildi.

Hindistan cevizi suyu içemeyeceğiniz zaman, hindistan cevizi suyunun içine batırılmış pamuğu alın ve bununla gözlerinizdeki yorgun görünümü alın. Adriana Lima cilt tipinin kuru olduğunu ve cildini nemlendirmesi gerektiğini söylüyor. Bu güzel yıldız, genel olarak cildini yumuşatmak için nemlendiriciler yerine yüz yağlarını kullanmayı tercih etmekte.

Adriana Lima'nın güzellik sırrı

Yüz yağları, doğal içerikleri ve yaşlanma karşıtı faydaları nedeniyle son zamanlarda en popüler ürünlerden biridir. Adriana Lima, hem doğal yağlar hem de serumlar kullanan bir cilt bakımı rutini uygular. Bu yağlar ise Adriana Lima'nın cildinin her zaman için parlak görünmesini sağlar. Özellikle gül suyunu seven Adriana Lima, “Argan yağı, karite yağı gibi yağları da kullanıyorum” diyor ve satın almadan önce mutlaka içindekileri okuyor. Lütfen herkes buna dikkat etsin" diyerek bakım tavsiyesi isteyenlere tavsiyelerde bulundu.

Uzun yıllardır güzelliği ile tüm dünyada tanınan Adriana Lima, şu anda üç çocuk annesi vaziyetinde. 1999'dan beri podyumlarda olan fakat bir süredir modelliğe ara veren Lima, önceki bir röportajında konuşmuştu.

Adriana Lima'nın güzellik sırrı

"Hiç seksi olduğumu düşünmüyorum" diyerek magazin basınını bombalayan yıldız, dişlerini ve saçını beğenmediğini de itiraf etti. Formunu korumak için çok çalıştığını açıklayan Lima, "İyi bir gece uykusu benim için çok önemli" derken. "Ayrıca yağlı yiyeceklerden de kaçınıyorum" dedi.

Egzersizin her yaşta edinilmesi gerekli olan nemli bir alışkanlıktan ibaret olduğunu anlatan Adraiana Lima, "Bu açıdan terleme çok önemli. Egzersiz yaptığınızda ve vücudunuz terlediğinde vücut kendini yeniler ve sağlıklı kalır. Birlikte çok su içmek onu dengelemeye yardımcı olur" dedi.

Adriana Lima'nın güzellik sırrı

Dünyaca ünlü yıldız, yaşlanmaktan korkmadığını fakat, yine de birtakım önlemler aldığını anlattı. Sağlıklı beslenir ve olumlu düşünmeye çalıştığını ifade eden Lima, Türk kadınlarını da çok fazla çekşici bulduğunu, onları Brezilyalı kadınlara benzettiğini aktardı.

Aslen Brezilyalı olan Adriana Lima, 13 yaşındayken yerel bir mağazada dolaşırken örüldü ve 15 yaşında Brezilya Model Arama Ford Süpermodeli'nin galibi seçildi. 1996 Ford Dünya Süper Modeli Yarışmasında ikinci olan Lima'nın asıl atılımı, birlikte çalıştığı Dominikli sevgilisi Alberto'nun Lima'daki bir reklam panosunda yer aldığı Vassaletto reklam panosuyla geldi.

Heidi Klum ve Gisele Bundchen ile melek kanatlı iç çamaşırı defileleri yaptıktan sonra 2003 Victoria's Secret defilesinin açılış modeliydi.