30 yaş sonrası için cilt bakım önerileri! 3 adımda kırışıksız, mermer gibi cilt mümkün

30 yaş sonrası için cilt bakım önerileri! 3 adımda kırışıksız, mermer gibi cilt mümkün
Cildimizi ger ne kadar korusakta çevresel faktörlerden olumsuz yömnde etkilenir. Bunlar zararlı güneş ışığını ve kirliliği içerir. Cildinizi korumak için düzenli bakım önemlidir. Bireysel ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış etkili cilt bakımıyla cildinizi kolayca temizleyin. Cilt bakımında yapılan en büyük hata, cilt tipinize veya cilt asitliğinize uygun olmayan temizleyici kullanmaktır. Cilt tipinize uygun olmayan ürünlerle yapılan cilt bakımı cildinizi iyileştirmek yerine cildinize zarar verir.

Dermatolog Dr. Zahide Eriş, 30'lu yaşlarda sağlıklı bir cilde sahip olmanın herkes için ezber bozacak sırlarını derledi.

Doğru cilt bakımının en önemli kısmının cilt tipinize uygun olan ürünleri kullanmak olduğu söyleniyor. Kullanım sonrasında gerginlik ya da kuruluk hissi bırakmayanların tercih edilmesi gerekli olduğu belirtiliyor.

Kullandığınız ürünlerin cilt tipinize uygun olsa da durumunuza göre de belirlenmelidir. Yağlı cilde sahip olan kişilerin yaptığı yaygın bir hata, cildini nemlendirmemektir. Tüm cilt tiplerinin neme ihtiyacı olur. Yağlı cilde sahip olanların cilt tiplerine uygun olan ürünleri seçmeleri gerekir.

Kuru cilt de daha fazla nem ihtiyacı duyabilir. Bu alanda bilgili dermatologların önerdiği hyaluronik asit içeren kremleri kullanabilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı ürünleri yaşam tarzınıza dahil edin!

30 yaş sonrası için cilt bakım önerileri

Anti-aging uygulamaları, yaşlanma sürecinin başlamasından önce önleyici tedbirlerin alınmasını gerektirir. Bunun arkasındaki mantık şudur: Yaşlanma karşıtı ürünleri cilt bakım rutininize daha gençken (örneğin 30'lu yaşlarınızın başında) dahil ederseniz yaşlanma karşıtı ürünleri 40'lı yaşlarınızda kullanmaya başlamanıza oranla daha az cilt semptomları yaşayacaksınız. Yaşlanma karşıtı ürünlerin genç yaştan itibaren önleyici kullanımı cildin yaşlanmasını yavaşlatabilir, böylece yaşlılık lekelerinin belirginleşmesini beklemenize gerek kalmaz.

Kuru bir cilde sahipseniz yağ üretimini dengeleme özelliğine ürünler kullanmalısınız. Yağlı bir cildiniz varsa doğru miktarda ürün kullanmaya odaklanmalısınız. Eğer çok hassas cilde sahipseniz bu konuda uzman bir kişiden yardım almalısınız.

Güneş koruyucu, yaşlanma karşıtı ürün listenizin en başında yer almalıdır çünkü erken yaşlanmanın belirtilerini azaltmanın yolu, her gün güneş koruyucu kullanmaktır. Güneş ışığına maruz kalmanın cildin yaşlanma süreci üzerinde önemli bir etkisi olabilir, bu nedenle koruyucu ürünlerin kullanılması faydalıdır. Bu nedenle cildinize her gün güneş kremini sürmeniz gerekiyor. Bu iki ipucu herkes ve tüm cilt tipleri için önemlidir.

30 yaş sonrası için cilt bakım önerileri

Cildin yaşlanmasına neden olan faktörlerden birisi de güneşin zararlı olan UV ışınlarıdır. Güneşten gelen zararlı UV ışınları cildinizi yorabilir ve cilt kalitenizi olumsuz etkileyebilir. Bundan dolayı tüm yıl boyunca güneş koruyucu ile kendinizi korumalısınız.

Bol su içmek de cildiniz için çok fazla önemlidir. Ayrıca her gün en az iki litre kadar su içerek de cildinize destek olabilirsiniz. Cilt düzenli bakım gerektirir. Birçok kişi bu bakımı evde gerçekleştirmeye çalışır ancak her zaman istenilen sonuca ulaşılamaz. Adından da anlaşılacağı gibi yeni nesil uygulamalar da kullanılarak profesyonel cilt bakımı yapılmaktadır.

Cildinizin ihtiyacına uygun profesyonel cilt bakımı, deneyimli dermatolog ve doktorların gözetiminde sağlanmaktadır. Cildiniz için gerekli olan peeling ve maskeleri sunuyoruz. Hazırlanan bu maskeler vücutla uyumlu olan vitamin, mineral ile meyve asitlerini içeriyor. Tüm adımlar tamamlandıktan sonra cildin pH'ı dengelenir ve cildiniz nefes almaya başlar.